Automříž pro psa, jejíž opakovanou instalaci zvládneme jednou rukou

 Mazlíčci 
05. října 2014 09:34 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Unikátní automříž Highway snadno vyndáme a kdykoli znovu použijeme amazon.com
Při cestování s domácím mazlíčkem nám zákon ukládá zajistit bezpečnost všech lidí i zvířete v autě. Pokud máme „kombíka“ či džíp, nabízí se ideální řešení. Skládací přepážky Highway jsou unikátní tím, že jsou lehké a současně bezpečné, a navíc je v případě potřeby můžeme kdykoli z vozu vyndat.

Zákon o provozu na pozemních komunikacích sice říká, že při přepravě živých zvířat nesmí být ohrožena bezpečnost řidiče, přepravovaných osob ani zvířat a ani bezpečnost provozu na pozemních komunikacích. Obecně srozumitelné znění zákona však nesděluje, co konkrétně musíme pro bezpečnost při přepravě svého psa v autě učinit, takže posouzení, zda jsme to udělali správně, je při silniční kontrole plně na zvážení konkrétního policisty.

Reálnou šanci na splnění požadavků máme při použití bezpečnostního autopásu pro psa, s nímž se ale většina zvířat smiřuje jen velmi neochotně. Jeho umístění do přepravky je pouze částečným řešením, protože většina plastových či kovových přepravek není vybavena úchyty k pevnému přidělání ve voze. Při prudkém brzdění či nárazu se tudíž může proměnit ve vražednou zbraň, jejíž devastující účinky jsou váhou zvířete ještě umocněny.

Univerzální autosítě se obvykle také nedají pevně ukotvit, navíc je pes snadno prokouše, takže slouží spíš jako vizuální zábrana. Pokud tedy opravdu chceme zajistit bezpečnost posádky i svého mazlíčka, nezbývá než se poohlédnout po speciální oddělovací mříži do auta. Většina z nich se však instaluje napevno, což znamená definitivní rozdělení nákladového prostoru a vyloučení přepravy rozměrnějšího nákladu v budoucnu. Přesto praktické řešení existuje, a dokonce vyjde levněji.

Dilema snadno a pohodlně vyřeší speciální přepážky Highway, konstruované pro prodloužené vozy kombi a džípy. Rozpírají se mezi strop a podlahu, proti běžným mřížím však mají ocelový svařený rám a robustní protiskluzové opěrné klobouky s vnitřními žebry, takže v autě skutečně pevně drží. Přesto je během necelé minuty kdykoli snadno z vozu vydáme, budeme-li potřebovat větší úložný prostor pro přepravu rozměrnějšího nákladu. Navíc jsou lehké, takže je pohodlně přemístíme jednou rukou a uložíme prakticky kamkoli, třeba za skříň.

HW mříže vybíráme podle výšky vnitřního prostoru vozu mezi podlahou a stropem a výšky „otevřeného“ místa nad opěradly, které bez účinné zábrany pes kdykoli snadno přeleze nebo dokonce přeskočí. K dostání je ve čtyřech velikostech. Nejmenší varianta HW-4 se čtyřmi příčkami a oddělovací výškou do 34 centimetrů bez problémů poslouží v malých i běžně velkých automobilech typu kombi, jako je Škoda Fabia, Octavia kombi, Ford Escort či Audi A4 Avant. Vyšší prostor až do 51 centimetrů, například v Opelu Astra či VW Passatu, bez problému zvládne šestipříčková HW-6. Do strany lze předělovací prvky snadno roztáhnout u obou typů podle potřeby až na 125 centimetrů.

Pro větší vozy typu Jeep Cherokee je určena přepážka HW-8, která snadno zajistí prostor, vysoký až 68 a široký až 148 centimetrů, takže s ní můžeme přepažit i prostor hned za předními sedačkami. Totéž zvládne i největší varianta HW-10, která je určena pro největší rodinné vozy. Aktuálně se cena přepážek Highway pohybuje podle zvoleného typu v rozpětí 1158 až 2315 korun, což je v porovnání s bezpečností, kterou dokážou zajistit posádce vozu i spolucestujícím zvířecím mazlíčkům, cena více než výhodná.

Víc už toho není

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Televize je stále oblíbené médium, v průměru před "bednou" prosedíme až 4 hodiny denně

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod