Jak omezit spotřebu plastů v domácnosti

Přestaňte si doma hromadit plastový odpad.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
02. října 2017 12:07 / internet
  0   0
Tím, že se naučíme používat méně plastů, nejen odlehčíme životnímu prostředí, ale také vlastní domácnosti, protože se nám doma nebudou všude povalovat plastové sáčky, lahve a další nádoby. Zde je pár tipů, které můžete vyzkoušet třeba hned zítra.

Množství plastů, které spotřebujeme, často závisí pouze na našich zvycích a lenosti. K tomu, aby nevznikalo tolik plastového odpadu, stačí jen tyto naše návyky trochu pozměnit. Obecně platí, že je lepší používat věci, které lze použít víckrát a ne takové, které zahodíme po jednom použití. Jednak ušetříme a také se budeme potýkat s menším množstvím odpadu.

Na první tip si vzpomeňte, až půjdete příště nakupovat. Začněte používat tašky, které nejsou na jedno použití. Pořízení takové tašky nás nebude skoro nic stát, a navíc si můžeme vybrat nějakou hezčí, než je ta s logem supermarketu, ve kterém nejčastěji nakupujeme.

Obdobné je to s plastovými lahvemi. Místo kupování balené vody si začněte nosit svoji a během dne ji můžete doplňovat. Ušetříte, a navíc se vám doma přestanou hromadit prázdné plastové lahve.

Když jíte venku, nepoužívejte brčka a pijte rovnou ze sklenice. Brčko je produkt, který využijete pár minut a potom se musí vyhodit. Zabraňte takovému plýtvání a domů je nekupujte vůbec.

Naučte se skladovat jídlo v krabičkách a vyvarujte se toho, abyste je přikrývali potravinovou fólií. Stejnou strategií použijte i při svačinách. Pokud odebíráte jídlo například v jídelně, můžete si krabičku s sebou přinést i tam a jídlo si v ní odnést.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Žhavý tip na zářijovou dovolenou. Klid, pohoda a vynikají jídlo je tady samozřejmostí

Věda & Vesmír

Vědci mají ambiciózní plán. Jedna biologická firma se chystá pomocí nových technologií vzkřísit...

Bydlení

Podzim je ideální čas na stavbu skleníku. Díky němu se budete z bohaté úrody těšit dříve

Zavřít reklamu