Jak vyrobit jednoduché zábradlí ke schodišti

Vlastní zábradlí i schodiště si snadno vyrobíte.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
03. prosince 2016 13:25 / Bronislava Silná
  0   0
Minule jsme si říkali o výrobě vlastního dřevěného schodiště. Dnes si povíme, jak k němu dodat zábradlí. Půjde o nejjednodušší variantu. A opět – jedná se hlavně o inspiraci, kterou můžete rozvíjet dle vlastních požadavků.

Co potřebujeme?

Můžeme použít například hranol 45 x 45 milimetrů. Mohl nám zbýt po výrobě schodiště a můžeme ho též koupit. Jeden metr nás vyjde asi na 40 korun. Dále potřebujeme kousek dřevěné kulatiny o průměru 4 centimetry. Vruty, hmoždinky a můžeme se pustit do práce.

Jak postupujeme?

Hranol tvoří madlo. Má skosené hrany, které můžeme ještě víc zabrousit, aby příjemně padlo do ruky. Dřevěná kulatina tvoří úchyty ke zdi. Volíme dostatečný odstup od stěny, abychom si nedřeli klouby o zeď. Kulatinu nařežeme na potřebný rozměr. Vytvoříme si potřebný počet stejných válečků, které podélně provrtáme. Na vhodných místech vyvrtáme i otvory do madla. Nachystáme otvory ve stěně, zatlučeme hmoždinky. Přišroubujeme madlo. Pokud jsme nelakovali před montáží, nyní je vhodná chvíle. Vše je velmi jednoduché.

Kolik to stojí?

Jeden metr zábradlí vás vyjde zhruba na padesát korun. Pokud to srovnáte s cenou madel, která koupíte v obchodech se dřevem, je volba jasná. Mnohem větší úspora je za kování. Jen mohu doporučit nešetřit na vrutu a pořídit raději silnější průměr. Bude totiž vše držet a neměl by se příliš ochotně ohýbat.

Bronislava Silná | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Skvělý tip pro ty, kterým je na sjezdovkách příliš těsno

Věda & Vesmír

Tajemnému významu egyptských pyramid věřil i Isaac Newton

Bydlení

Nejšpinavější místo ve vaší koupelně není toaleta. Budete se divit

Zavřít reklamu