Vyrobte s dětmi létajícího draka. Udělá vám větší radost a navíc ušetříte!

Užijte si s dětmi podzimní radovánky!
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dílna 
27. září 2017 07:20 / Shutterstock
  0   0
Podzimní měsíce s sebou přináší nejen déšť, chladnější počasí a kratší dny. Přináší s sebou určité tradice. Jednou z nich je určitě pouštění draka. Z draka, kterého si děti vyrobí samy nebo s vaší pomocí, budou mít největší radost.

Tradičně touto dobou je sháňka po materiálu, ze kterého draka postavíte, ale také po návodech a radách, jak ho zkonstruovat, aby opravdu létal. S naším návodem si můžete být jisti, že se o tuto podzimní radost nepřipravíte.

Co je na draka potřeba

  • nejlépe dvě laťky nebo dřívka
  • kus drátu
  • lepidla nebo něco, čím dřívka slepíte
  • tenký bílý papír
  • pastelky, vodovky, křídy, třpytky, lepidlo, fixy,…
  • barevný nebo krepový papír
  • lepidlo/páska
  • motouz na pouštění draka

Jednoduchý postup

Začnete tím, že dvě laťky nebo dřívka upravíte na poměr 3:2 (např. 75 x 60 cm). Kratší laťku dáte přes tu delší ve 2/3 její délky. Uprostřed vám vznikne takový kříž, který je nutné spojit lepidlem nebo nějakým drátkem. Pokud chcete, aby tento spoj byl opravdu pevný, udělejte si tam zářezy. 

Dalším krokem je příprava papíru, který musí být po stranách alespoň o 3 cm delší - kvůli upevnění. No a teď přichází ta nejzábavnější část - tedy malování vašeho draka. Čím víc pestrý bude, tím více na obloze bude vidět.

Přesah těla draka ohněte a lepidlem ho přelepíte přes provázkovou kostru draka. Mezitím si můžete vyrobit ocas pro draka. Ten se dělá pomocí skládání papíru - něco jako harmonika. Opět platí, čím víc barev použijete, tím je to lepší.

Dejte ale pozor na to, až budete lepit jednotlivé dílky ocasu k sobě - nebo je přidělávat na provázek. Ideální totiž je, abyste se opravdu pokusili trefit do středu. Jinak vám bude létat drak k jedné straně.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nechce se vám k moři, ale bez vody si léto nedovedete představit? Máme pro vás netradiční tip

Věda & Vesmír

Průměrná délka života člověka roste. Vědci ale přicházejí se zjištěním, které bude pro mnohé...

Bydlení

Jedlá soda nemusí být vždy dobrý pomocník. Na tyto předměty ji rozhodně nepoužívejte

Zavřít reklamu