Vyzdobte balkón na zimu. Poradíme vám, jaké rostliny zvolit

V obchodech si můžete pořídit různé jehličnany v květináčích!
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
18. října 2017 09:19 / internet
  8   0
Zima už brzy vystřídá teplo a vy budete řešit otázku, co dát na balkón. Od jara do podzimu tam může být zeleň a kvítí, ale na zimu musíte zvolit něco jiného, čemu nevadí ani mráz! Zvolit můžete jehličnany nebo vřesovce.

Pokud máte zazimované kytičky a odnesli jste je z balkónů a teras někam pod střechu, kde nebudou chřadnout, musíte vymyslet variantu na zimu. Když jste zvyklí mít na balkóně kus přírody, těžko byste snášeli jen prázdná místa. I když je mrazivé počasí limitující, přece jen se můžete něčím potěšit!

Jednou z nejčastějších rostlin jsou vřesy a vřesovce. Teploty pod bodem mrazu jim nevadí a většina z nich kvete v zimě. Pokud jich budte dávat více dohromady do jednoho truhlíku, dejte jim spíš kyselejší a propustnou zeminu. I když nejsou vřesy nároční na vodu, nenechejte je příliš vyschnout. Volné místo mezi rostlinkami můžete vyplnit mulčovací kůrou. Můžete k nim přiřadit i další rostliny odolné proti mrazu jako například okrasné trávy.

V zimě se hodí i jehličnany v truhlíku. K dostání jsou v obchodech už na podzim. Proti mrazům jsou odolné. Pomoct jim můžete i tím, že květináč umístíte do termoizolační nádoby. Je jich více druhů, některé jsou z plastu, jiné z kovu nebo polystyrenu. Sloužit mohou celý rok, protože rostlinu chrání jak před chladem, tak i vedrem.

Další možností je umístit rostliny do velkých květináčů. Čím větší vrstva zeminy, tím více chrání kořeny a je to lepší. Pokud nejsou vystavené dešti nebo sněhu, můžete je obalit jutou nebo netkanou textilií. Pokud se chcete pěstování přírodních rostlin v zimě vyhnout, můžete zvolit i přírodní dekorace. Můžete například větve jehličnanů nebo šišky napíchat do truhlíků a bude vystaráno.

O zimní péči o kaktusy jsme psali zde.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

K našim sousedům nemusíte jezdit jenom na nákupy. Nabízí toho mnohem víc

Věda & Vesmír

Záhadu ruského podzemního komplexu se snaží vědci rozluštit pomocí snímačů kosmických částic

Bydlení

Obří kameny dodají zahradám půvab. Stejně jako oblázky nebo zajímavý štěrk

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu