Vyrobte si zvonkohru. Poradíme, jak na to

Zvonkohra z mušlí prodlouží pocit z vaší dovolené
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Dílna 
01. listopadu 2017 07:39 / Internet
  0   0
Už jako malé děti jste určitě obdivovali zvonkohry, které se různě třpytily, cinkaly o sebe a měly svůj příběh. Zvonkohru si můžete vyrobit z různých věcí, které naleznete doma nebo na půdě. My jsme si pro vás připravili zvonkohru z lahví, víček a mušlí.

K tomu, abyste si vyrobili zvonkohru, nepotřebujete žádné speciální schopnosti ani exkluzivní materiál. Hodí se cokoli, co vydává při nárazu o sebe nějaký zvuk, od vyřazeného nádobí po pastelky. Fantazii se meze nekladou, takže není třeba se bát experimentů s nesourodými ingrediencemi.

Co budete potřebovat

  • starý cedník nebo jakoukoli formu na pečení
  • dlouhý řetěz
  • víčka (ze skleněných lahví)
  • kleště

Zvonkohra z víček

Víčka z lahví jsou nadbytečný odpad. Máte doma sbírku víček nebo se vám jich jen zrovna hodně nakupilo? Pak věřte, že i ony vám mohou zařídit skvělou dekoraci. Každé víčko má jiný design, proto se bude jednat o opravdu originální kousek. Hrát si můžete s různým poskládáním víček – ať už podle designu, barvy nebo druhu. 

Zvonkohra z lahví

Pro ty, kteří se nebojí experimentovat a jsou trochu zručnější, máme speciální typ. Využít můžete prázdné skleněné lahve od vína či různých limonád. Stačí, když z nich odeberete etikety. Poté každé hrdlo lahve obmotejte provázkem či drátem, aby o sebe mohly jednotlivé lahve cinkat.

Zvonkohra z mušlí

Léto je sice již za námi, ale pokud jste si přivezli z dovolené na památku několik mušlí či kamínků, pak si z nich můžete vyrobit krásnou zvonkohru. Pohled na takovou dekoraci vám pocit krásně prožité dovolené prodlouží. Výroba je velmi snadná. Do mušlí či kamínků vyvrtáte malé dírky, kterými protáhnete drátek. Jednotlivé řetízky pak zaháknete za cedník nebo pokud jste si dovezli hvězdici, můžete do ní rovněž navrtat dírky a uvázat za ni.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Poznejte unikátní ostrov, na kterém příroda vypadá jako z jiné planety

Věda & Vesmír

Pravěký svět byl opravdu děsivé místo. Kontinenty terorizovaly více než dvě miliardy obřích predátorů

Bydlení

I v souvislosti s koupelnou či toaletou existují zajímavosti, jež vás posadí na zadek

Zavřít reklamu