Venkovní vánoční osvětlení udělá radost hlavně dětem. Jaké vybrat?

K Vánocům patří i osvětlení exteriéru
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Dům 
23. listopadu 2017 17:17 / Pixabay
  1   0
K dokonalé vánoční atmosféře v řadě domácností v posledních letech přispívá i venkovní vánoční osvětlení. Neobejdou se bez něj hlavně rodiny s malými dětmi. Možností rychle přibývá a nabídka je široká. Vybírat můžete z řady rozmanitých vzorů i druhů.

Je lepší žárovkové venkovní vánoční osvětlení, LED nebo snad solární venkovní vánoční osvětlení? LED vánoční osvětlení je hitem dnešní doby. Češi tento typ ekologického osvětlení začali upřednostňovat i před nákupem úsporných žárovek, neboť navíc skvěle odolává povětrnostním vlivům. LED vánoční osvětlení je vhodné pro výzdobu zahrady, obrysů domů, chat i chalup. Nazdobit jím jde i různé firemní objekty a mnoho dalších venkovních prostor. Přirozeně můžete venkovní LED vánoční osvětlení využít i k výzdobě interiéru.

Výhodou LED světel je jejich minimální poruchovost a hlavně dlouhá životnost, která dosahuje až k 50 000 hodin. Zákazník ocení i barevnou rozmanitost. A co vlastně znamená zkratka LED? Světlo vyzařující elektrická součástka - dioda - z anglického názvu Light Emitting Diode. LED diody navíc produkují více světla z každého spotřebovaného wattu. Jsou také velmi odolné vůči nárazům a vibracím, více než standardní zdroje světla.

Dalším plusem je jejich nízká spotřeba elektrické energie. Podle odborníků se u klasické žárovky 95 procent spotřebované energie přemění v teplo a pouze pět procent energie na světlo. Životnost klasické žárovky se navíc pohybuje jen kolem asi 1000 hodin, což je ve srovnání s LED vánočním svítidlem na stromeček opravdu jen pouhým zlomkem.

Na co si dát při nákupu vánočního osvětlení pozor?

První zásadou je nakupovat u prověřených prodejců a vyhýbat se zboží pochybného původu, které nabízejí někteří trhovci. Jen tak se vyhnete případným potížím například v podobě požárů. Osvětlení, které chceme použít ve venkovních prostorách, by k tomuto mělo být výslovně určeno. Co se napájení týče, variantou je i zmíněné solární osvětlení, které se nabíjí přes den a po setmění svítí.

Ještě před několika lety venkovní vánoční osvětlení před domy tvořily takřka výhradně jen svítící řetězy. V současnosti však už lidé mohou vybírat z celé škály možností. Oblíbené jsou například různé vánoční motivy, sněžení nebo také světelné krápníky.

Jan Novák | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Science centrum seznámí děti s vědou zábavnou formou. Vyzkoušet si mohou i trénink kosmonautů

Věda & Vesmír

Měsíc se dostal do hledáčku světových velmocí. Důvodem je látka, která může změnit svět

Bydlení

I starý květináč může být opět hezký. Chce to jen mít dobrý nápad

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu