Navoďte si sváteční atmosféru pomocí doma vyrobených voňavých šišek

Vyhraďte si chvilku na trochu voňavého tvoření
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dílna 
19. listopadu 2017 12:08 / Shutterstock
  22   1
Jednou z možností, jak si doma během chvilky navodit vánoční atmosféru, je zaručeně pomocí vůně, která nám ji připomíná. Když si domácnost provoníme borovými šiškami, vyvolá to v nás sváteční náladu, čímž si zpříjemníme čekání na Vánoce.

Různé voňavé dekorace můžeme v předvánočním období koupit v lecjakém obchodě. Když si ale něco takového vyrobíme doma sami, máme možnost zvolit si kombinaci vůní, která nám vyhovuje nejlépe. Navíc lze proces výroby spojit s procházkou do lesa, na které nasbíráme borové šišky a po návratu domů můžeme do tvoření zapojit třeba i děti a na chvilku je tak zabavit.

Kromě borových šišek budeme k výrobě potřebovat esenciální oleje. Mezi vánoční vůně asi patří především skořice, hřebíček a pomeranč. Můžeme ale také přidat něco dalšího, podle vlastních preferencí. Dále si připravíme uzavíratelný sáček, větší misku s vodou a pečící papír.

Šišky nejdříve namočte do misky s vodou a opláchněte je, abyste je zbavili špíny a všelijakého drobného hmyzu. Šišky jsou lehké, takže je přitlačte třeba talířem, aby zůstaly ponořené, a nechte je odmočit alespoň hodinu, než se pustíte do další fáze.

Potom je vyskládejte na pečící papír a dejte je do trouby péct zhruba na půl hodiny. Díky tomu se šišky více rozevřou a také se tím zbavíte případné havěti, která přežila vodní lázeň. Až šišky vychladnou, dejte je do uzavíratelného sáčku a nakapejte na ně kombinaci esenciálních olejů vašich oblíbených vůní. Sáček zavřete, pořádně šišky protřepejte a nechte je tam ležet alespoň týden, aby se do nich natáhly všechny vůně. Čím déle je v sáčku necháte, tím silnější vůně bude.

Nakonec šišky vytáhněte a rozmístěte v domácnosti s nějakou další sváteční dekorací. Potom už se můžete jen těšit z příjemné vánoční atmosféry.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nebudete věřit vlastním očím. Podívat se na některá místa je neuvěřitelný adrenalin

Věda & Vesmír

Uctívané ostatky svatého Jakuba, jednoho z 12 apoštolů, patří ve skutečnosti někomu jinému

Bydlení

Pokud chcete opravdu efektivně uklidit, musíte rozlišovat barvy hadrů na úklid. Každá je vhodná pro jiný...

Zavřít reklamu