Tvoření rozvíjí fantazii. Vyrobte s dětmi krásný domeček z obyčejné krabice

 Dílna 
14. prosince 2017 06:50 / Marcela Plachá
  0
📷
6 fotografií v galerii
Zábavné hraní a tvoření rozvíjí dětskou fantazii Shutterstock
Pusťte se do výroby jednoduchého domečku z krabice od bot. Tvořením a hraním možná strávíte několik zimních odpolední, ale bude to stát za to.

Domeček pro panenky nebo medvídka je kouzelná věc a potěší snad každé dítě. Mnoho dětí najde letos dřevěný nebo plastový domeček pod vánočním stromečkem. Jestli jsou však vaše děti ve věku, kdy už s nimi tvoříte dekorace, lepíte a stříháte, tak si místo koupeného domku společně vyrobte vlastní.

Možná jste takový jako děti také měli. Ten nejkrásnější byl z obyčejné krabice od bot, pořád se v něm dalo něco vylepšovat a dodnes si přesně pamatujete, jakou barvu měl koberec a jak jste do něj lepili záclonky.

Zábava pro dlouhé zimní chvíle

Vyberte s dětmi panenku, panáčka nebo medvídka, který bude v krabici bydlet, ať víte, jak velkou krabici budete potřebovat. Pusťte se do zábavného tvoření, které může trvat i několik měsíců. Postupně můžete domek dovybavovat podle toho, jaké krabičky a drobnosti se vám dostanou do rukou.

Nejvhodnější bývá stará krabice od bot, do které vyříznete dveře a okna. Můžou být i otevírací. Z další nepotřebné krabice nebo kartonu navrhněte stěny, kterými vyčleníte jednotlivé místnosti. Vnitřek můžete vymalovat barvami, vytapetovat barevným papírem nebo novinami. Některé místnosti mohou mít koberec. Na podlahu se dá využít i tužší pevná látka. Nebo opět karton, na který můžete namalovat parkety nebo kachličky.

Sbírejte krabičky od sirek

Nábytek vyrobíte z různých krabiček. Hodí se krabičky od čaje, zubních past a parfémů. Nasbírejte si i malé krabičky od sirek. Když slepíte třeba tři krabičky na sebe, vniknou vám šuplíky. Můžete je oblepit z boků papírem. Z krabiček se dá vyrobit veškerý nábytek od stolků, židlí až po postýlky.

Nezapomeňte doladit celý interiér různými dekoracemi, zútulněte jej záclonkami do oken. Určitě najdete kousek staré záclony, ze které ustřihnete obdélník na okýnko. Kdo si chce vyhrát, tak navleče záclonu na špejli, kterou připevní nad okno, ale úplně postačí záclonu rovnou přilepit na zeď. V domečku by neměly chybět ani umělecká díla. Děti mohou namalovat malé obrázky, které také přilepí na stěny pokoje.

Panenky chtějí vánoční stromeček

Tak jako u vás doma i v domečku pro panenky se může střídat výzdoba podle ročních období. Na Vánoce zapíchněte do kousku plastelíny jehličnatou větvičku, aby měly panenky také vánoční stromeček. Ozdobte ho korálky, vatou, papírovým řetězem a hvězdou. Nezapomeňte pod něj zabalit vánoční dárky.

Až bude domeček hotový, vaše práce zdaleka nekončí. U domečku bude potřeba natáhnout provázek, který bude sloužit jako šňůra na prádlo. Malinkaté kolíčky běžně koupíte v kutilských obchodech. Taky by se hodil venkovní stolek a křesílka. Za pěkného počasí nebudou panenky přece sedět uvnitř. Pořiďte jim i nějaké květináče ke vchodovým dveřím. V zimě samozřejmě s jehličnatými větvičkami a v létě ať tam něco kvete.

Cestovní domek s vámi pojede všude

A teď jedna vychytávka na cesty. Pokud si vaše děti toto hraní zamilují, budou chtít domek převážet s sebou třeba na chatu nebo k babičce. Vyrobte si cestovní verzi. Kupte dětský papírový kufřík a nalepte do něj nábytek, který vyrobíte. Tento domek bude sice bez oken, ale dá se krásně zavřít a sbalit na cesty.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jiří Mádl debutuje jako autor. Vydává knížku a dokončil scénář ke svému třetímu filmu

Styl

Všechno je v hlavě. I orgasmu lze dosáhnout jen pomocí své mysli

Tech

Nový typ solárů je schopný vyrábět energii i v noci

Zavřít reklamu