Deskové hry, se kterými se nudit nebudete

Deskové hry jsou zábavou pro celou rodinu
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Ostatní 
10. prosince 2017 14:50 / Shutterstock
  0   0
Přemýšlíte, jak si zpestřit sváteční dny na konci roku? Nechcete s rodinou či s přáteli sedět u televize a na procházku ven se vám v chumelenici či mrazu nechce? Pak je na čase sáhnout po deskové hře, která zabaví opravdu celou rodinu nebo na Silvestra partu kamarádů.

Jakou vybrat, aby bavila děti i dospělé? Výběr deskových her je někdy opravdu umění. Mnozí nadšenci hledají deskové hry, které lze hrát celé hodiny, jiní je hledají jen jako chvilkové rozptýlení. V obou případech je z čeho vybírat.

Dětské hry

Hlavním kritériem, na který musíte brát ohled při výběru dětské deskové hry, je věk vaší ratolesti. Nezapomínejte ani na to, že hru si s vaším dítětem budete užívat také, takže by měla bavit i vás. Čím je dítě mladší, tím jednodušší hry je potřeba vybírat. Ideální možností je řídit se i vlastními zkušenostmi a vzpomenout si, jaké hry byly populární, když jsme my sami byli ve věku dětí. Jsou totiž hry, které nestárnou, třeba legendární Člověče, nezlob se. Vhodné je také sledovat recenze a doporučení ostatních rodičů.

Inteligentní hry

Principem těchto her je rozvoj mysli, ať už postřehu nebo znalostí. Jejich výhodou je, že jsou určené pro všechny věkové kategorie, snad jen s výjimkou nejmenších dětí. Oblíbená je například známá hra Activity, ale na trhu je jich mnohem více. Často jsou omezeny v tom, že po určitém počtu her se stávají její úkoly a otázky známé, ale to je další z důvodů, proč investovat do dalších her. Nákup takové hry je ideální investicí, jelikož se na ni nikdy nebude dlouho prášit.

Společenské deskové hry

Jsou zárukou báječně stráveného společného rodinného času. U těchto her je důležité sledovat tematiku a také dobu hraní. Ne každý má totiž čas a náladu na celovečerní hry. Někteří je naopak uvítají, například tehdy, když jim přijede nečekaná návštěva a hledají ideální možnost, jak ji zabavit.

Erotické hry

Patří k oblíbené náplni večírků zejména mladých lidí. Obvykle se jedná jen o hry s lehce sexuální tematikou, která je velmi zábavná a všichni se jí rádi účastní. Nejedná se již o žádnou formu zvrhlosti, erotické deskové hry jsou běžně dostupné, a to nejen ve specializovaných obchodech. Svlékací poker nebo flaška jsou oproti nim jen slabým a nevkusným odvarem. Obvykle jsou založeny na jednoduchých úkolech, ale i na vtipných historkách nebo jen na lechtivé zábavě.

Alkoholové hry

Alkoholové Člověče nezlob se, alkoholové šachy nebo dáma či alkoholový poker. Alkoholové hry jsou příjemné ve všech podobách a jejich výrobci si dají velmi záležet na tom, aby bavily každého. Jedná se spíše o raritu, ale v kruhu přátel dokáží skvěle pobavit. Vhodné jsou především pro významné dny, jako jsou narozeniny, výročí, jubilea, oslavy maturity nebo právě konce roku. Myslete ale na to, že se nejedná o zábavu na celý večer, ale jen o krátké rozptýlení.

Jan Novák | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Chorvatsko: Země překrásných pláží i přírody. Na jaké nástrahy si ale dát pozor?

Věda & Vesmír

Za pomoci speciální ponorky vědci objevili dosud neznámý proces, který výrazně otepluje oceán

Bydlení

Jaký si zvolit materiál zahradního nábytku, aby vám vyhovoval?

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu