Čtení knih má obrovský vliv na mozek. Pár tipů, jak si letos najít na čtení víc času

 Ostatní 
08. ledna 2018 12:01 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Udělejte letos něco pro sebe a vyhraďte si víc času na čtení Pexels
Možná si už roky plánujete, že budete víc číst, ale vždycky skončíte u toho, že z toho nakonec sejde - kvůli pracovním povinnostem, péči o děti a domácnost. Četba ale do našich životů přináší rozměr, který dokážou vytvořit jen knihy. Proto si zkuste udržet motivaci, jak si letos najít na čtení víc času.

Jednou z věcí, která vás od čtení zdržuje, je přemýšlení, kterou knihu otevřít jako další v pořadí. Když z toho důvodu skončíte u čtení knihy, která je nezáživná a nebaví vás, je snadné ji odložit a pustit se do něčeho jiného. Proto by mohlo pomoci vytvořit si seznam knih, které byste si letos rádi přečetli. Potom už jen stačí se jím řídit a přečtené knihy postupně odškrtávat. Je to stejné jako s nákupním seznamem. Co si zapíšete, na to nezapomenete.

Nečekejte, až budete mít na čtení čas

Lepší než čekat, až vám na čtení chvilka zbyde, je vyhradit si nějaký čas předem. Zvykněte si číst každý den půl hodiny ráno, hodinu před spaním nebo během vaší obědové pauzy. Pomalé ale zaručené postupování vám zaručí lepší výsledky než náhodné, neplánované chvilky na čtení. Jestli vám nevyhovuje plánovat si určité množství času, připravte se, že najednou přečtete předem dané množství stránek.

Abyste získali víc času na čtení, možná za něj budete nuceni obětovat něco jiného. Lze jej vyměnit na příklad za hodinu sledování televize týdně. Udělejte si pauzu ve sledování oblíbeného seriálu, dokud nepřečtete alespoň jednu knihu.

Dejte šanci čtečce

Pokud máte rádi papírové knihy, někdy je obtížné vyměnit je za čtení z monitoru. Po pořízení čtečky se ale může čas strávený čtením výrazně navýšit. Je snazší číst si před spaním, protože nikoho nerušíte světlem z lampičky. Lépe se čte na cestách, zvláště během zimního období, kdy se dřív stmívá, protože nepotřebujete světlo. Můžete mít něco na čtení vždycky u sebe, i když jsou to mnohostránkové knížky, které byste si s sebou normálně nevzali, protože jsou moc těžké.

Když vyzkoušíte některý z těchto tipů, určitě se vám letos podaří přečíst alespoň o několik knih více než v loňském roce.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Stylová města Itálie, která stojí za návštěvu

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum