Čistší vzduch můžete dýchat i doma. Stačí dodržovat tato pravidla

Díky čistému vzduchu se vám bude doma lépe dýchat
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dům 
15. dubna 2018 10:47 / Internet
  0   0
Doma nám kvalitu vzduchu kazí chlupy našich domácích mazlíčků, plísně, špína a další miniaturní částice. Všechny tyto věci mohou mít v dlouhodobém důsledku vliv na naše zdraví. Se špatným vzduchem mohou například souviset bolesti hlavy nebo únava. I z tohoto důvodu se vyplatí doma dýchat čistější vzduch.

Nemusíte zrovna trpět alergiemi, abyste mohli těžit z čistého vzduchu ve vaší domácnosti.

Vyčistěte vzduchotechniku

První věc, kterou můžete udělat za účelem dýchaní mnohem čistšího vzduchu, je vyčištění veškeré vzduchotechniky, všech průduchů a ventilace, kterými se dovnitř vzduch dostává. Zároveň s tím vylepšíte funkčnost vytápění a ochlazování vašeho domova. Špína všeobecně zhoršuje kvalitu a efektivitu. Také nebude potřeba tak často utírat prach.

Vyměňte filtry

Pokud doma používáte klimatizaci, vyměňte vzduchové filtry. Bývá doporučováno měnit je na začátku každé sezóny. Jestli máte mazlíčky nebo trpíte alergiemi, měňte je každý měsíc. Vylepšíte kvalitu vzduchu, ale také ušetříte peníze, protože snížíte účet za elektřinu.

Pravidelně měňte a čistěte povlečení

Příliš dlouho používané prostěradlo a povlečení na peřiny a polštáře může značně negativně ovlivňovat kvalitu vzduchu v ložnici. Ideální je měnit je každý týden, abychom se zbavili roztočů a dalších alergenů, které se v látce hromadí, zatímco spíme.

Vyhněte se voňavým produktům

I když vonné svíčky a další produkty, které mají za úkol provonět domácnost příjemně voní, pro zdraví, a především naše plíce, nejsou příliš dobré. Balení voňavých produktů totiž často obsahuje různé toxické chemikálie, jako je například benzen a toluen, nebo další škodlivé látky. Jestli si chcete domov provonět neškodně, natrhejte nebo kupte květiny nebo zvolte nějakou jinou přírodní variantu. Pokud máte problém s tím, že doma máte vzduch suchý, zde je tip, jak jej vyřešit.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nejlepší čas pro milovníky nádherné a čisté přírody přichází právě teď. Nepromeškejte ho

Věda & Vesmír

Speciální gravitační detektor zachytil extrémně vzácné kosmické signály. Mohou pocházet z počátků...

Bydlení

Je čas zazimovat nadzemní bazény, aby vám vydržely do další sezony. Správný postup je důležitý

Zavřít reklamu