Inspirujte se chytrými tipy, jak si uspořádat knihovnu!

 Dům 
29. listopadu 2016 12:18 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Duhová knihovna působí nejen uspořádaně, ale může také hezky ozdobit váš byt! http://www.tenpennydreams.com/
Patříte mezi nenapravitelné knihomoly? Knihy leží rozházené všude možně po domě a zároveň jimi máte natolik přeplněnou knihovnu, až vám přetékají z poliček? Zde je pár tipů, jak si knížky zorganizovat.

Neuspořádaná knihovna působí nevzhledně. Naopak když knihy podle nějakého klíče vzorně seřadíte, může to zútulnit celý byt. Upravenost bude působit pozitivně na vás i na vaše návštěvy. Ale jakým způsobem knihy poskládat? Představíme vám pár možností.

1) Podle barev

Pokud kladete důraz hlavně na to, jak bude knihovna vypadat, můžete ji uspořádat podle barev. Tímto způsobem vám v bytě vznikne krásná dekorace v barvách duhy. Na úklidu v knihovně se můžete barevně vyřádit podobně, jako když ráno stojíte před skříní a vybíráte, co na sebe.

2) Podle žánrů 

Jestli knihovnu sdílí celá rodina, seřazení knih podle žánrů by mohlo být ideálním řešením. Dámy mohou oddělit svoje zamilované romány od sci-fi manželů a fantasy dětí. Tuto možnost zvolí asi především tací, kteří dávají přednost praktičnosti před estetickou stránkou.

3) Abecedně

Je možné také zvolit klasický systém, který využívají i ve veřejných knihovnách. Knihy se dají uspořádat abecedně podlé názvů nebo počátečních písmen autorů. Pokud vám doma vznikají menší sbírky různých titulů vašich oblíbených autorů, měli byste zvolit právě tento způsob organizace knihovny.

Pokud se vám nezalíbila žádná z variant uvedených výše, můžete knížky seřadit také jednoduše podle velikosti. Tento způsob organizace se dá také kombinovat s jakýmkoliv z dříve zmíněných tipů. Nezapomeňte, že se knihy dají uložit nejen vertikálně, ale můžete je naskládat na sebe naležato. Vznikne tak originální uspořádání knihovny, které ne každého napadne!

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Stylová města Itálie, která stojí za návštěvu

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum