Příliš rozmazlený pes, může to přinášet spoustu problémů

Vymstít se může spaní se psem v posteli
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Mazlíčci 
02. července 2018 12:18 / Shutterstock
  0   0
Máte rádi svého psa víc než sebe a dopřáváte mu první poslední? Považujete ho za své dítě a raději si odepřete, než aby váš mazlíček strádal? Dejte si ale pozor, příliš mnoho péče může přinést více škody než užitku, s rozmazleným psem bývají problémy!

Pejska si přál snad každý, když byl malý. A přeje si ho pomalu i každé dítě. Jenomže pes není jen radost a zábava, ale taky velká starost. Děti si to často neuvědomují. S pejskem si sice hrají, ale většinou péče padá na rodiče, kteří tak mají o starost navíc.

Pes dítětem

Pokud děti nemáte, nechcete být sami, nebo si psem chcete nahradit právě dítě, není to také příliš správně. Pes je totiž zvíře, nikoliv dítě, takže pečovat o něj jako o děťátko, to by se vám nemuselo vyplatit. Všeho moc totiž škodí!

Když na vás pes bude závislý, těžko se s vámi bude loučit. Bez vás mu bude těžko, což může přinést problémy hlavně v bytě. Když odejdete, pes může štěkat a výt, takže vás sousedi budou proklínat. Napjaté vztahy s nimi potom budete horko těžko řešit.

Může ale nastat taky situace, že přijdete domů, a bude rozbitá keramika, rozkousané boty nebo polštáře, v horším případě i sedačka, na kterou jste pracně nějaku dobu šetřili, nebo si na ni dokonce půjčili! Jako dáreček už pak budou jen výkaly na podlaze!

Čekejte taky to, že se moc nevyspíte! Pokud s vámi pes spí v posteli, od brzkých ranních hodin vám bude skákat po hlavě a nedá vám spát, protože se bude chtít jít vyvenčit. Odpočinek do oběda nebo alespoň do desíti, o tom si můžete nechat jen zdát. Už v šest nebo v sedm budete marně odolávat nájezdům vašeho mazlíčka, který se bude dožadovat cesty ven.

Král všeho

Při venčení se může v lepším případě stát, že se váš pes bude dožadovat pozornosti u cizích, což může skončit občasným pohlazením kolemjdoucích a bez jakýchkoliv problémů. Pokud se ale váš pes cítí neohrožený a jako král všeho, nepříjemnosti mohou vzniknout, pokud narazí na cizího psa. Bude na něj štěkat a agresivně vyjíždět. A když bude druhý pes větší, můžete se jen modlit, aby ho měl majitel na vodítku a pořádně ho držel, jinak budete muset řešit nepříjemnou potyčku dvou čtyřnohých bojovníků.

Když přijdete z venku, můžete zapomenout na to, že si sednete, uvaříte si kafe a budete se moct v klidu rozkoukat. Pes si bude vynucovat jídlo, protože přece po ranní procházce a po všech vykonaných potřebách nebude o hladu až do doby, než si splníte svůj ranní rituál! A když už si konečně naložíte snídani, bude vás tak dlouho otravovat, dokud mu nedáte i ten svůj oblíbený salám! O výběru psa z útulku jsme psali zde.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Sever Ameriky trochu jinak: Vydejte se po stopách ztracené anglické kolonie

Věda & Vesmír

Celosvětový hon za vzácnými kovy navyšuje jejich cenu. Na vině jsou elektromobily

Bydlení

Jak vyhnat klíšťata ze svého pozemku

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu