Trápí vašeho mazlíčka zdravotní problémy? Zkuste přírodní léčbu, která zabírá

Psi a kočky mohou také onemocnět
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Mazlíčci 
30. června 2018 16:59 / Pixabay
  4   1
Zvířata trpí stejnými nemocemi jako my. A zatímco u sebe na prevenci dbáme, čtyřnohé mazlíčky v tomto směru dost často zanedbáváme.

Snaha kupovat to nejkvalitnější krmivo a občas i nějaký ten doplněk stravy je jedna věc. Jenže péče o domácí mazlíčky vyžaduje i něco navíc. Je totiž zjevné, že něco děláme špatně, když čím dál tím více domácích zvířat má problémy s civilizačními nemocemi.

Sem patří alergie, kožní problémy, kloubní potíže, rakovina apod. Velmi častá je v poslední době i citlivost na lepek či přímo celiakie. Někteří chovatelé a veterináři jsou přesvědčeni, že příčinou těchto nemocí je především nezdravá a přírodnímu vzoru vzdálená výživa s umělými vitaminy.

Jedná se o tepelně zpracovaná krmiva jako například granule nebo konzervy, která postrádají pro zdravý život nezbytné vitální látky. Je to tedy stejné jako u lidí. Pokud chcete mít zdravého pejska či kočičku, měli byste dbát hlavně na prevenci a zdravou výživu. Jenže co dělat, když už k nějakému zdravotnímu problému dojde? Zkuste nejprve sáhnout po přírodních prostředcích.

Bachova květová terapie

Může se praktikovat v podstatě kdykoliv a účinkuje na všechny živé organismy. Přitom nemá žádné nežádoucí účinky. A o co vlastně jde? Bachovy květové esence představují velice jednoduchý, bezpečný a přitom účinný systém. Používá se 38 květových esencí, což jsou esence připravené z nejedovatých, planě rostoucích rostlin a stromů. V jakých případech se terapie dá využít?

 • u zvířat, která zažívají změnu – stěhování, nový „zvířecí“ přírůstek
 • pokud jsou agresivní
 • pro štěňata, která nevydrží sama doma – vše pomočí, zničí…
 • pokud má zvíře chronický strach z návštěvy veterináře
 • k odstranění zlozvyků
 • u zvířat vyděšených, plachých, nedůvěřivých 
 • u epileptiků, alergiků
 • léčí kožní problémy, plísně, artrózu, cukrovku

Akupunktura

Takzvaná veterinární akupunktura není nic nového. Už odedávna se používala k léčbě užitkových zvířat – dobytka, koní či psů. Tato metoda se může použít k léčbě nejrůznějších potíží – problémy s pohybovým aparátem, nemocné srdce, plíce, ledviny, zažívací potíže, hormonální nerovnováha, alergie či neplodnost.

Aquaterapie

Jedna z moderních terapií, ovšem velice účinná. Používá se hlavně v urychlení léčby po operacích. Vhodná je i pro psy s omezenou pohyblivostí, s onemocněním kyčelních kloubů, s artrózou, atrofií svalstva… Stejně vhodná je i pro psí pacienty trpící obezitou, kterým je zpracován individuální kondiční plán. V těchto případech je aquaterapie velmi přínosná, protože nezatěžuje pohybový aparát psa a díky odporu vody a její teplotě pomáhá posilovat kardiovaskulární systém a celkovou fyzickou kondici. A jak funguje? Pejskovi se nejprve osprchují končetiny. Potom je přenesen do speciálního boxu, který je naplněn vodou a na jehož dně se nachází běhací pás. Terapie probíhá pod dohledem odborníka.

Aromaterapie

Léčba vůní je velmi příjemná i pro zvířata. Rostlinné silice ale nepůsobí jen na mysl, harmonizují a ovlivňují i tělo. Jsou schopny mírnit zánětlivé procesy v těle a působí i antibakteriálně. Nejefektivnější způsob aplikace rostlinných esenciálních olejů je masáž, kde se spojí příjemný relaxační efekt z masáže s léčebnými účinky rostlinných silic, které prostupují pokožkou do krevního oběhu. Masáží aplikované esence jsou lepší už z toho důvodu, že zvířecímu organismu trvá delší dobu, než je kompletně vyloučí a po celou tuto dobu pozitivně působí na organizmus. Tyto oleje zajistí vašemu psovi zdraví a sílu.

Čím můžeme masírovat?

 • Pomeranč – vyvolává hřejivé pocity, uklidňuje stres a napětí. Je vhodný pro nervózní a starší zvířata.
 • Levandule, růže – uklidňuje a povznáší. Přináší mírnou náladu. Jsou vhodné pro hyperaktivní a agresivní psy.
 • Růžové dřevo - minimalizuje stres a podporuje udržování zdravé srsti.
 • Rozmarýn - redukuje pocity strachu a úzkosti a osvěžuje tělo i mysl.
Martina Langová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Koupání a šnorchlování v cenotech: Jedinečný a nezapomenutelný zážitek

Věda & Vesmír

Konec sexuálního rozmnožování? Většina dětí budoucnosti má vzniknout ve zkumavce

Bydlení

Získejte dokonalý trávník během několika dní

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu