Vánoční prostírání ve tvaru stromečku. Geniálně jednoduché, jednoduše geniální

 Ostatní 
14. prosince 2018 16:03 / Veronika Prášilová
  0
📷
6 fotografií v galerii
Prostírání ve tvaru stromečku zvládnete za chvilku Internet
Vánoční přípravy vrcholí, vše směřuje k nejslavnostnějšímu večeru v roce. Jak bude vypadat vaše sváteční tabule, je teď asi tou poslední věcí, kterou byste chtěli řešit. My vám však ukážeme jednu parádní vychytávku, díky níž bude vaše štědrovečerní stolování slavnostnější a jednoduše dokonalé.

Štědrovečerní večeře je tou nejvzácnější z celého roku, kdy se okolo stolu sejdou ti nejbližší v očekávání rozdávání dárků. Slavnostnímu stolu dominuje adventní věnec, tatínek zapálí svíčky, maminka chystá večeři, děti jsou nedočkavé. Scénář se liší podle situace, ale jak bude vypadat vaše prostírání, je společným atributem.

Jeden talíř navíc

Pradávná tradice nabádá, aby byl u štědrovečerní večeře připravený jeden talíř navíc pro případného nečekaného strávníka. Pod jeden z talířů se dává šupina z kapra. Ten, kdo si na ono místo sedne, má mít v příštím roce dostatek peněz. Také se rozkrajuje jablko a někde lijí olovo. Tradic je mnoho, ale my se dnes zaměříme na samotnou slavnostní tabuli, a ukážeme vám, jak ji dovést k vánoční dokonalosti.

Vánoční stromeček z prostírání

K výrobě tohoto prostírání budete potřebovat čtvercová plátna, která můžete nahradit obyčejnými papírovými ubrousky. Návod, jak je složit do tvaru stromečku, naleznete v přiloženém videu. Ve fotogalerii pod článkem přinášíme další inspiraci, jak by mohla vypadat vaše letošní štědrovečerní tabule.

Jestli vám nejsou Vánoce lhostejné, a přemýšlíte, jak byste si je zpestřili, máme pro vás další nápady. Pokud například sháníte zajímavou venkovní dekoraci, vyrobte si sněhuláka z plastových kelímků. Zvládnou jej i děti, tak si udělejte chvíli čas, a připravte se s námi na nejkouzelnější večer roku.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum