Výroba vonných ubrousků do sušičky vám zabere pár minut. Navíc výrazně ušetříte

Vyrobte si domácí voňavé ubrousky do sušičky
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Ostatní 
15. února 2019 10:36 / Depositphotos
  9   2
Nevoní vám prádlo ze sušičky a nechce se vám utrácet stovky korun za speciální vonné ubrousky? Vyrobte si své vlastní.

Sušička prádla se v řadě domácností stala velmi oblíbeným spotřebičem. Odpadají totiž starosti s tím, kde sušit prádlo a hlavně jej není třeba prakticky ani žehlit. Ovšem do sušičky by se správně nemělo dávat prádlo vyprané v aviváži. A když chcete, aby vám hezky vonělo, musíte koupit speciální vůně určené pro tento druh spotřebičů. Jenomže ty stojí i několik stovek korun. Tento zbytečný výdaj vám odpadne, pokud si vyrobíte vlastní voňavé ubrousky do sušičky.

Ubrousky libovolné vůně

Domácí ubrousky mají jednu velkou výhodu. Můžete si totiž zvolit takovou vůni, kterou máte rádi, případně ji libovolně střídat. Navíc ubrousky můžete používat opakovaně.

Potřebujete

  • plátno
  • vinný ocet
  • vonný éterický olej
  • snítky vřesu
  • dózu s víčkem

Vřesový ocet

Nejprve si naložte snítky vřesu asi do 100 ml octa. Ocet společně s vřesem totiž působí antibakteriálně, antistaticky a prádlo po něm bude více načechranější. Rostlinku nechejte louhovat přes noc, pak přeceďte. Do vřesového octa přidejte pár kapek libovolného éterického oleje. Jakmile budete s výsledným aroma spokojeni, přelijte směs do uzavíratelné dózy.

Recyklovatelné ubrousky

Vezměte plátno a to si nastříhejte na menší čtverce zhruba o rozměru 10x10 cm. Ubrousky pak naložte do vonné směsi, nádobu uzavřete a nechejte je dobře nasáknout. Před spuštěním sušení přidejte k prádlu jeden ubrousek. Jakmile je všechny vypotřebujete, můžete je použít znovu a také vůně můžete libovolně měnit. A aby vám prádlo vonělo co nejdéle, vyrobte si vlastní osvěžovač do skříně, o kterém jsme psali zde.

Šárka Sokolská | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Věda & Vesmír

Země není výjimečná. V oblacích prachu vytvářejících planety byly nalezeny stavební kameny pro život

Bydlení

Pokud se vaší orchideji nedaří, potřebuje změnu místa. Dodržujte určité zásady

Zavřít reklamu