Zavařovat plody v myčce není žádná věda. Zvládne to každý

 Ostatní 
26. srpna 2020 10:52 / Eva Vogelová
  0
📷
6 fotografií v galerii
Zavařovací sklenice musíte důkladně vymýt Depositphotos
Momentálně vrcholí zavařovací sezona zahradních plodů. Pokud máte doma myčku, skladovat velké zavařovací hrnce je zbytečné. Můžete totiž zavařovat potraviny v ní. Nejde o nic těžkého. Jak postupovat?

Myčka nemusí sloužit pouze k mytí nádobí. Můžete v ní zavařit svoji letošní úrodu. Tento způsob zavařování se stává čím dál populárnější. Nemusíte se bát, že by potraviny nebyly sterilované dostatečně. Stačí jen dodržovat určitá pravidla.

Připravte si sklenice na zavařování

Součást přípravy na zavařování je mytí sklenic a víček. Neměli byste to zanedbat, protože v nich mohou ulpět bakterie, které se po zavaření rozmnoží. Pečlivě je vyčistěte v horké vodě, kam přilijte vhodný saponát. Pokud se vám nebude chtít je mýt ručně, dejte sklenice do myčky, ale nastavte intenzivní program s vysokou teplotou. Poté je ještě pro jistotu propláchněte v horké vodě.

Nachystejte si potraviny a nálev

Kromě sklenic byste měli důkladně umýt i potraviny, které hodláte zavařovat. Nejlepší bude, když to uděláte ručně. Tímto způsobem z nich nejlépe smyjete všechny nečistoty. Následně potraviny naskládejte do sklenic a zalijte připraveným nálevem.

Měkké a šťavnaté ovoce nálev nepotřebuje, protože během zavařování v myčce pustí šťávu samo. Nezapomeňte, že byste neměli nádoby plnit až po okraj, ale zhruba dva až tři centimetry pod něj. Sklenice dobře utěsněte víčky.

Naskládejte sklenice do myčky

Skládání zavařovacích sklenic do myčky má svá pravidla. Malé položte do horní části a velké do dolní. Nádoby musí stát rovně. Neměly by se samy sebe dotýkat, udělejte mezi nimi zhruba čtyři centimetry rozestup. Netlačte je zbytečně k sobě, aby se jich tam vešlo více, mohly by totiž prasknout.

Zapněte nejdelší program

Na myčce nastavte nejdelší program. Teplota by se měla vyšplhat až k osmdesáti stupňům Celsia. Některé myčky mají nejvyšší teplotu šedesát pět stupňů, ale u většiny jde o rozmezí mezi sedmdesáti až osmdesáti stupni Celsia. Program nechte spuštěný až do konce, což jsou zhruba dvě až tři hodiny.

Vyndejte sklenice z myčky

Po ukončení programu vytáhněte všechny sklenice z myčky ven. Položte je na suchou utěrkou dnem nahoru a nechte je vyschnout. Poté je uskladněte do chladnějšího prostředí. Dále čtěte: Tablety do myčky mají všestranné využití. Vybělí záclony a odmastí kuchyň i pračku.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sídlo Elvise Presleyho bylo luxusní a výstřední. Nahlédněte do života krále rock and rollu

Styl

Soňa (40): Nenapadlo mě, že rozvod může vztah zachránit

Dům a zahrada

Zapíchněte k pokojovým rostlinám hlavičky zápalek. Působí jako ochrana před škůdci a hnojivo

Zavřít reklamu