Dopřejte vašemu psovi relaxační masáž. Není to vtip, posílíte tím jeho imunitu
Který pes by nemiloval pohlazení od svého pána. Relaxační psí masáž je vlastně založená na stejném principu. Navíc tím svého pejska krásně uvolníte, zrelaxujete a napomůžete mu k psychickému uvolnění a posílíte jeho imunitu.
Masáž hlavy
Až budete svého chlupáče příště drbat za ušima, zkuste se zaměřit na důlky za spodními okraji ušních boltců a také na dva body, prohlubně, mezi očima. Jemnými krouživými pohyby tato místa masírujte, postupujte pomalu. Pokud to váš pes zvládne, můžete zkusit i jemnou masáž špiček ušních boltců. Taková masáž psy uklidňuje a napomáhá především v boji proti psychickým problémům.
Masáž tlapek
Odpočinek i relaxaci potřebují také tlapky vašeho pejska, které se za celý den hodně naběhají. Opět jemnými krouživými pohyby masírujte bříška nohou. Předtím je ale namažte speciálním krémem, případně kokosovým olejem, který má blahodárné účinky, a to nejenom v případě psa, ale i kočky. Více jsme psali zde.
Celé tělo
Najděte si deset minut večer, třeba u televizem a promasírujte pejskovi celé tělo. Díky tomu mu uvolníte svalové napětí a rozproudíte krev v těle. Začněte hlazením zad a na místech, kde to má rád. Tak dojde k celkovému zklidnění. Poté špičkami prstů jemně masírujte svaly kolem páteře. Postupujte krouživými pohyby od místa nad lopatkami k ocasu a zpět. Obdobně pokračujte v oblasti krku. Vyzkoušejte také, zda váš pes nebude proti, pokud mu budete masírovat dlaněmi i stehenní svaly. Pokud se ale váš čmuchal blahem tetelí, uchopte nohu nad loketním kloubem a krouživým pohybem uvolňujte svalové napětí i v těchto místech. Celou masáž pak zakončete hlazením.
Rada na závěr
Ne každému psovi musí být takové dotyky příjemné. Pokud vykazuje známky nepohody, raději masáž ukončete. Stejně tak byste neměli masírovat nemocné psy a štěňata do jednoho roku.
Zdroj: cesarsway.com, wikihow.com.