Příprava skleníku na podzim

 Dům 
02. září 2016 22:37 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Jaké práce Vás čekají ve skleníku při zazimování Internet
Podzim pro mnohé znamená období, kdy je třeba odpočívat a ustat i v činnosti na zahradě. Zdá se, že nezbývá, než ji zazimovat. Přichází však ideální čas minimálně k jedné aktivitě - budování skleníku.
Péče o záhony
V první řadě je nutné se zaměřit na půdu ve skleníku. Postupujte zde prakticky stejně, jako když na podzim připravujete půdu na zahradě. Jednotlivé záhony, v nichž jste během sezony pěstovali květiny či zeleninu, zbavte všech zelených zbytků tak, aby byla půda dokonale čistá. Jednotlivý odpad vybírejte ručně, stačí si nasadit kvalitní, nejlépe kožené rukavice. Zelené zbytky pak můžete vhodit do kompostu.

Jakmile je půda zbavena těchto zbytků, stačí ji zrýt, a to minimálně do hloubky 30 centimetrů. Půdu pak nechte zrytou, nijak ji neupravujte a neuhrabávejte. Díky tomu půda lépe promrzne a bude kvalitní pro následné pěstování zeleniny v další sezoně. Tím, že ji necháte zrytou, bude na sebe lépe vázat vodu a potřebné živiny. Půdu je možné také ihned pohnojit, použít k tomu lze kompost.

Dezinfekce skleníku
Kromě záhonů je nutné skleník před příchodem prvních mrazů také desinfikovat. Na to použijte sirné knoty, které zapálíte. Tím se do ovzduší dostane oxid siřičitý, který zahubí škodlivé mikroorganismy. Jedná se o tenké plátky, které zavěsíte do prostoru skleníku. Nechte je působit cca dvě až tři hodiny.

Šetřte teplem
Možná patříte k jarním nedočkavcům, a jen co zem trochu ve skleníku rozmrzne, vyséváte ředkvičky a salát k rychlení. Studená zem ale klíčení zpomalí, proto zryté záhony ve skleníku v silných mrazech zakryjte na přechodné období tmavou fólií nebo silnější netkanou textilií. Podobně můžete zakrýt netkanou textilií i vnitřní boky skleníku, výborná je také bublinková fólie pro své izolační schopnosti. Pokud máte ve skleníku nějaké přezimující rostliny, nenechávejte zakrytí příliš dlouho, trpěly by nedostatkem světla, jehož je i tak málo.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nový Top Gun s Cruisem je strhující. Skvělá akce, láska i trocha dospělosti

Styl

Vysoce citlivých dětí je mnoho. Prožívají náhlé záchvaty vzteku, smutku a běžné výchovné metody na...

Tech

Způsob, jakým držíte svůj mobil, dokáže prozradit hodně o vaší osobnosti

Zavřít reklamu