Příprava na školu po prázdninách

 Ostatní 
28. srpna 2016 23:00 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Prázdniny spějí ke konci rychleji, než je mnohým z nás příjemné.  Internet
Začátek školního roku je už za dveřmi a přinese s sebou mnoho změn. Odzvoní rannímu vyspávání a dlouhému ponocování. Bezstarostné dny nahradí povinnosti a pravidelný režim.

Nový školní rok nesmí být tabu

Spousta dětí nechce o škole ani slyšet. Přece jen byste však toto téma měli nenápadně vytáhnout – no vždycky v pozitivním smyslu slova. Pozor, některé děti pociťují s blížícím se školním rokem obavy a stres. Pokud je to případ vašeho školáka, věnujte tomu pozornost. Promluvte si s ním a ujistěte ho, že tyto pocity jsou normální. Snažte se změnit jeho vnímání školy ze strašáka na místo, kde se hodně naučí, znovu potká spolužáky, bude jim moci říct o všech zážitcích z prázdnin, a kde určitě zažije i množství nových příhod.

Udělejte z nového školního roku událost

Ať už se to rodičům líbí nebo ne, každý školní rok vyžaduje investici do nové školní výbavy, od psacích potřeb až po nový cvičební úbor. Pokud tyto úkoly sami vnímáte jako povinnost či dokonce nutné zlo, stejně tak to bude vnímat vaše dítě. Změňte tento pohled a z otravného nakupování nové výbavy udělejte vaši společnou misi. Například koupě penálu nebo školního batohu může být zábava i dobrodružství, při kterém dítěti zároveň vysvětlíte, jak si vybírat při nakupování a zohlednit i praktičnost či cenu výrobku.

Pomalu dítěti upravujte denní rozvrh

Prázdniny jsou pro děti obdobím, kdy se mohou porušovat pravidla. Mají dovoleno ponocovat, nemusí brzy vstávat a každý den je nabitý novými zážitky. Aby pro ně po dvou měsících vstávání do školy nebylo příliš velkým šokem, je vhodné postupně upravovat režim na ten školní. Buďte si jisti, že děti budou klást odpor, ale musíte být rázní, protože jde o jejich dobro. Alespoň poslední týden před začátkem školního roku se pokuste školáky dostat do postele dřív než jindy a budík nastavte na dřívější ranní hodiny.
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Steven Tyler z Aerosmith je doma z léčebny. Drogová historie 74letého rockera je velmi dlouhá

Styl

Mohou drobné domácí práce uklidňovat a zlepšit psychické zdraví?

Tech

Není to tank, ale funguje jako tank. Američané mají nové lehké tankové vozidlo

Zavřít reklamu