Vyrobte dětem barvu ke kreslení na chodník

Zabavte vaše děti s domácí barvou na chodník!
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dílna 
17. července 2017 12:06 / internet
  0   0
Když mají děti prázdniny, může být náročné je celý den zabavit. Zde je tip, na letní aktivitu, kterou jim lze dopřát. Až bude dílo hotovo, můžete je nechat pomalovat chodník. Děti se na několik hodin zabaví a okolí vašeho domova se navíc rozzáří všemi barvami.

Milují vaše děti kreslení a vybarvování? Pokreslí každý volný papír? Objevily už barevné křídy a pokreslily příjezdovou cestu nebo chodník před domem? Pak pro vás máme tip! Vyrobte si doma vlastní barvu pro kreslení na zem! Výhodou je, že děti můžete zapojit i do procesu výroby, a užít si tak ještě více zábavy.

Na výrobu budeme potřebovat vodu, kukuřičný škrob, potravinové barvivo, pěnové štětce a vícero nějakých menších nádobek. Vše, co musíme udělat, je smíchat čtvrt hrnečku studené vody, čtvrt hrnečku kukuřičného škrobu a šest až osm kapek potravinového barviva. Postupně opakujeme proces s každou barvou, kterou chceme vytvořit. Pěnové štětce můžeme buď koupit, nebo vyrobit tak, že do kolíčku zachytíme kousek molitanu.

Přechod mezi tím, kdy je barva příliš tekutá a příliš hustá je velice nepatrný, proto do škrobu vodu vlívejte po částech. Když je barva moc hustá, špatně se nanáší, když je moc tekutá, všude kape. Možná vám bude chvíli trvat vytvořit tu správnou konzistenci.

Nakonec ještě jedna rada. V horkých letních dnech dají děti přednost aktivitám u vody. Proto se pusťte do výroby barev spíše v chladnějších dnech, aby dětem déle vydrželo nadšení a nebylo jim u toho moc horko.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Počasí nám přeje. Oslavte státní svátek hezkým výletem

Věda & Vesmír

To co je na Zemi do jisté míry obtížné, na jiných planetách půjde. Vědci budou předpovídat počasí ve...

Bydlení

Jaký koberec vybrat do obýváku. Jeho umístění a velikost hrají velkou roli

Zavřít reklamu