Vyrobte si ze staré vany parádní posezení na zahradu

Stará vana vám může ještě posloužit třeba jako zahradní sedačka.
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Dílna 
09. června 2017 11:25 / Internet
  18   0
Rekonstruujete koupelnu a nevíte, co se starou plechovou či litinovou vanou? I když už vypadá značně opotřebovaně, dá se z ní vykouzlit úžasné posezení na zahradu!

Některé staré vany mají ozdobné nohy, novější plechové jsou bez nich. Nic z toho není na překážku, lavici či "zahradní pohovku" můžete vyrobit v obou případech!

Výroba lavice ze staré vany není nijak složitá. Nejprve si nakreslete obrysy, kde vanu rozříznete. V podstatě se musíte částečně zbavit jen přední strany. Jak velký pruh odříznete, záleží jen na vás. Je důležité myslet na to, že se vám z vany musí dobře vstávat a počítat s tím, že nějaký prostor ještě zaberou polštáře na sezení.

Pokud chcete, aby vanová lavice vypadala dobře, pečlivě ji obruste a natřete barvou, která odolá povětrnostním vlivům. Klidně ji ale můžete nechat i neupravenou, získá tak alespoň zajímavou patinu.

Když máte vanu připravenou, je třeba si rozmyslet, jak vyřešíte samotné sezení. Sednout si totiž do kovové vany žádný velký komfort nepřináší. Nabízejí se dvě možnosti. Z vany můžete vyrobit lavici a posezení uděláte z dřevěných latí nebo prken. Dřevo nezapomeňte natřít vhodnými přípravky, aby vám na dešti brzy nesplesnivělo. Nebo si z vany vytvoříte pohodlnou sedačku a vyrobíte si příjemné polstrování. Buď třeba obšijete na míru uřezaný molitan nějakou zajímavou látkou, nebo do vany dáte větší polštáře. To už záleží na vás a vaší kreativitě.

Pokud máte k dispozici jen vanu bez noh, budete muset ještě vymyslet, jak vanu ukotvit. Postačí vám k tomu například nařezané kousky trubky. Šikovnější kutilové pak mohou z vany vytvořit i třeba houpačku. Tu můžete zavěsit na trám nebo pod vanu připevníte "kolébkové" nohy.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nejlepší čas pro milovníky nádherné a čisté přírody přichází právě teď. Nepromeškejte ho

Věda & Vesmír

Placebo efekt je úžasná iluze a zároveň jedna z největších záhad vědy

Bydlení

Letněné pokojovky nepřenášejte z venku hned do interiéru. Věnujte jim čas, aby se přizpůsobily

Zavřít reklamu