Návod na opravu horizontální žaluzie - oprava / výměna řetízku

Oprava řetízku horizontální žaluzie představuje demontáž žaluzie
 Dílna 
02. května 2015 20:25 / Wikimedia Commons/Juandev
  0   0
Přetržený řetízek a jeho následné vytažení z horního profilu/převodu žaluzie je jednou z častých závad žaluzie. Pokud je řetízek pouze rozpojen z důvodu poškozené spojky, lze tento řetízek znovu navléci do převodu žaluzie a spojit novou spojkou. Je-li řetízek přetržen na jiném místě, než ve kterém byl spojen spojkou, je většinou nutné řetízek vyměnit. Zkrácením nebo další spojkou by se omezil rozsah stahování / vytahování. Oprava řetízku horizontální žaluzie představuje demontáž žaluzie, vysunutí převodu žaluzie, provlečení řetízku převodem, zasunutí převodu zpět do profilu a opětovnou montáž žaluzie.

Výměna/navlečení řetízku - podrobný postup:- Sejmete boční krytky horního profilu (jsou většinou nacvaknuty nebo nasunuty na profil).

- Zvednete rukou lamely ze spodní polohy nahoru k profilu a přidržíte je, aby se nespustily.

- Vyšroubujete vruty upevňující žaluzii a žaluzii položíte např. na parapet (proti rozjetí lamel při manipulaci s žaluzií je vhodné např. provázkem stáhnout lamely k profilu).

- Vysunete plastovou koncovku s převodovkou pro řetízek z plechového profilu (dle konstrukce koncovky je někdy vhodné vytáhnout silonovou strunu, pokud brání vysunutí nebo hrozí její uskřípnutí).

- Do převodovky navléknete nový řetízek (konec řetízku vycházející z převodovky na vnější straně musí vyčnívat cca 15 cm z převodovky)* a zasunete převodovku zpět do profilu.

- Spojkou spojíte konce řetízku.

- Žaluzii připevníte vruty zpět, v případě potřeby napnete struny, a vyzkoušíte funkčnost.

- Na místo vrátíte koncovky profilu.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Žhavý tip na zářijovou dovolenou. Klid, pohoda a vynikají jídlo je tady samozřejmostí

Věda & Vesmír

Vědci mají ambiciózní plán. Jedna biologická firma se chystá pomocí nových technologií vzkřísit...

Bydlení

Podzim je ideální čas na stavbu skleníku. Díky němu se budete z bohaté úrody těšit dříve

Zavřít reklamu