Chystáte se něco natírat? Každý štětec se hodí na jinou práci

Podle toho, co potřebujete natřít, musíte vybrat i vhodný štětec. Některé se hodí pro rovné plochy, jiné zase třeba na natírání trubek.
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dílna 
27. června 2017 14:47 / Shutterstock
  0   0
Pokud se chystáte cokoliv natírat, budete nutně potřebovat štětec. Každý typ se ale hodí na něco jiného a je tak potřeba si v tom udělat trochu jasno.

Malířský váleček

Je obvykle vyroben z pěnové hmoty, veluru nebo jehněčí kůže. Hodí se pro natírání velkých ploch nebo stropů, často se používá v kombinaci s teleskopickou násadou pro snadné natírání stropu.

Kulaté štětce

Mají kulatou, kónickou násadu. Používají se pro natírání trubek, oken a rohů. Kvalita štětce závisí na druhu a délce štětin. Čisté barevné plochy docílíte mírným otáčením štětce při natírání. Při práci s kulatým štětcem jím otáčejte dokola, a to kvůli stejmoměrnému opotřebování štětin.

Ploché štětce

Ploché štětce mají širokou násadu a širokou plechovou objímku. Pužívají se k natírání velkých rovných ploch. Existují v různých tloušťkách, čím silnější, tím větší kvalita. Kvalitní plochý štětec barvu nejen dobře nabírá, ale také nanáší. Při práci s plochým štětcem střídejte obě strany štětce, aby se štětiny rovnoměrně opotřebovávaly.

Zploštělé štětce a štětce na radiátory

Mají zalomený tvar a díky tomu se dostannou i do těch nejužších rohů, nesnadno dostupných míst. Můžete s nimi natřít i úzké meziprostory, například u žebrových topných těles. Je vhodný pro vnitřní  hrany a drážky oken.

Štětce k odstraňování starých nátěrů

Mají plastovou objímku a silné nylonové štětiny, které jsou odolné i vůči nejsilnějším odstraňovačům nátěrů.

Velkoplošné štětce

Jsou k dostání v různých šířkách od 7 do 14 centimetrů. Používají se k nátěru velkých ploch, například na podlahy, stěny nebo fasády.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Počasí nám přeje. Oslavte státní svátek hezkým výletem

Věda & Vesmír

To, co je na Zemi do jisté míry obtížné, na jiných planetách půjde. Vědci budou předpovídat počasí ve...

Bydlení

Bonsaj vytváří pozitivní energii, pro někoho ale naopak negativní. Feng-šuej říká, jak tento strom...

Zavřít reklamu