Z betonových tvarovek lze vykouzlit designové kousky do bytu i na zahradu

Z betonových tvarovek lze velmi snadno vyrobit řadu zajímavých designerských kousků.
📷
Dalších 11 fotografií v galerii
 Dílna 
12. září 2017 10:13 / Internet
  15   1
Zbylo vám několik betonových tvarovek třeba ze stavby oplocení? Tak je rozhodně nevyhazujte. S trochou fantazie je totiž můžete ještě využít, a to docela neobvykle. Vytvořit z nich můžete zajímavé kousky na zahradu i do interiéru.

Výhodou betonových tvarovek je, že nevyžadují žádnou další povrchovou úpravu. Obvykle lidé tento materiál využívají pro výstavbu drobných staveb, zídek, oplocení a podobně. I tomu nejlepšímu počtáři ale určitě nějaká ta tvarovka zbude a byla by škoda toho nevyužít. Například pomocí nich můžete vyrobit zahradní lavici, systém květináčů na zahradu nebo nábytek do interiéru.

Nápadů na to, jak využít betonové tvárnice, existuje celá řada. Manipulace s nimi je velmi jednoduchá a nevyžaduje žádnou speciální zručnost, takže do výtvorů se může pustit i naprostý nešika.

Některé nápady možná přijdou vhod i lidem, kteří si chtějí nějak zajímavě a originálně vybavit byt, ale nedostává se jim peněz. Stačí si sehnat pár tvárnic a na světě je postel do ložnice, noční stolek, obýváková stěna i sedačka. Pokud máte rádi trochu industriální styl, jsou vám tyto nápady doslova šité na míru. Fantazii se zkrátka meze nekladou.

Díky tomu, že betonové tvárnice jsou odolné, hodí se i na zahradu. Tam z nich můžete vytvořit lavici, ohniště, venkovní stolek nebo i opravdu bytelnou ptačí budku.

Betonové tvarovky nejsou nijak závratně drahé, takže podobné vychytávky si můžete vytvořit i bez toho, že vám stavební materiál někde zůstane. Záleží na konkrétním výrobku. Nejlevnější lze sehnat už za 30 korun za kus, ty dražší pak vyjdou kolem 70 korun za jednu tvárnici. Zajímavý a neotřelý kousek nábytku si tak můžete pořídit doslova za babku.

Inspirujte se nápady v naší fotogalerii.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Chorvatsko přitvrzuje. Informace, které by vám před cestou do země neměly uniknout

Věda & Vesmír

V sedmdesátých letech vědci předpověděli, že naše civilizace zkolabuje v tomto století. Podle nové studie...

Bydlení

Udržte v domě dobrou energii. Zavírejte koupelnu a sklápějte záchodové prkénko

Zavřít reklamu