Vlastnoručně vyrobené dárky vás nebudou stát téměř nic a mají velké kouzlo

 Dílna 
23. prosince 2019 11:43 / Eva Vogelová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Vlastnoručně vyrobené dárky blízcí jistě ocení  Pinterest
Sháníte ještě poslední dárky, ale došly vám už nápady? V tuto chvíli už nemůžete objednat nic z internetu, protože by vám to do Vánoc patrně nedošlo. Některé dárky můžete vlastnoručně vyrobit. Inspirujte se, jak na to.

Pokud nevíte, co ještě pořídit svým blízkým na Vánoce, vsaďte na ručně vyrobené dárky. Přátele a rodinu tím jistě překvapíte, protože budou vyrobené od srdce. Stačí využít několik originálních nápadů.

Stromeček z čajů

Pokud máte doma milovníky čajů, máte vyhráno. Vyrobte jim z čajových sáčků stromeček. Nejde o nic těžkého. Stačí, když si nachystáte následující ingredience.

  • čajové sáčky
  • papírová role
  • lepidlo

Postup výroby

Nachystejte si větší papírovou roli z kuchyňských ubrousků. Pokud ji nemáte, připravte si několik roliček z toaletního papíru. Role oblepte čajovými sáčky tak, aby výtvor vypadal jako vánoční strom. Začněte ze shora a nalepte tam alespoň dvě řady, abyste roličku dobře překryli. Pokud budete chtít, můžete si z tvrdého papíru ještě vystřihnout vánoční hvězdu a nalepit ji na vrcholek čajových sáčků. 

Sklenice plná oříšků

Mají vaši blízcí rádi sladkosti či oříšky? V tom případě pro ně bude vhodná sklenice plná různých dobrot. Nachystejte si následující věci.

  • zavařovací sklenice
  • ořechy (kešu, pistácie, mandle, atd.)
  • stuha

Postup výroby

Sežeňte si velkou zavařovací sklenici, kterou dobře umyjte, aby byla dokonale čistá. Pokud víte, jaké dobroty mají vaši blízcí rádi, máte vyhráno. Když jedí ořechy, nasypte do sklenice různé druhy ořechů. Snažte se je sypat tak, aby vypadaly esteticky, rozhodně je mezi sebou nemíchejte.

Nejdříve do sklenice nasypte třeba pistácie tak, aby byly rozprostřeny po celém dně. Následně nasypte další vrstvu ořechů a dělejte to tak do té doby, než bude sklenice úplně plná. Nakonec ji zavažte stuhou, aby vypadala svátečně.

Alkohol s dobrotami

Zjistěte, jaký alkohol a dobroty mají vaši blízcí rádi. Pokud to víte, máte vyhráno. Sežeňte si následující předměty. Výroba nebude těžká a dospělí vám za tento dárek budou vděční.

  • láhev alkoholu
  • zabalené kulaté bonbony (ferrero rocher)
  • lepidlo
  • tvrdý papír

Postup výroby

Celou láhev alkoholu postupně oblepte bonbony. Když využijete ferrero rocher, láhev bude vypadat jako ananas. Vystřihněte zelené listy, které přilepíte na vrchol láhve a dárek máte hotový. Kromě dárků můžete vyrobit i vánoční ozdoby na strom. Jak na to?

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nový Top Gun s Cruisem je strhující. Skvělá akce, láska i trocha dospělosti

Styl

Vysoce citlivých dětí je mnoho. Prožívají náhlé záchvaty vzteku, smutku a běžné výchovné metody na...

Dům a zahrada

Slimáci jsou neúprosní a dokáží zlikvidovat celou vaši úrodu. Jejich invazi se můžete bránit

Zavřít reklamu