Rychlá rekonstrukce podlahy

Práce s foukanou izolací je rychlá, po nafoukání hmoty se podlaha jen zaklopí USB deskami
 Dílna 
05. října 2014 23:40 / IP POLNÁ
  0   0
Potřebujete zateplit podlahu na půdě nebo v dosud nedokončeném podkroví rodinného domku? Nejrychleji a nejpohodlněji to zvládnete s foukanou izolací. Žádné stěrkování ani rovnání původní podlahy totiž není třeba.

Teplý vzduch stoupá nahoru, a tak pokud nemáme izolovaný strop spodních místností, utíká nám směrem pod střechu a ven. Izolace podlahy v podkroví je tedy velmi potřebná kvůli úsporám energie na vytápění domu. Pokud podkrovní místnosti používáme, zajistí také zvukovou izolaci.

Rovnání podlahy na starých půdách pro položení klasické izolace a nové podlahové krytiny je pracné, také v novém domku hledáme ale nějaké stavebně nenáročné úsporné řešení.

Pokud si můžeme dovolit zvednou podlahu o cca 25 – 30 cm, je ideální použít systém foukané izolace. Pro ni na stávající podlahu připravíme dřevěný rošt, který dobře vyrovnáme pomocí vodováhy. Vytvoří pod novou podlahou prostor o výšce 25 centimetrů, kam se zafouká tepelná izolace. Na našem trhu najdeme jediný takový materiál – Magmarelax Eco, ekologický, protože obsahuje jen recyklovatelná organická pojiva a nejsou v něm žádné ropné produkty.

Izolaci si přiveze montážní firma v zásobníku, odkud hadicí fouká hmotu pod tlakem do připraveného prostoru. Velká výhoda je pak v tom, že izolace se tak dostane do všech koutů, kam bychom běžnou deskovou izolaci nikdy nedokázali položit.

Foukaná tepelná izolace ušetří až třetinu nákladů na topení a také účinně tlumí zvuk, ochrání byt proti ohni, v zimě hřeje a v létě chladí.

◼ redakce hobby / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Dvě mouchy jednou ranou. Úchvatné vyhlídky i největší koncentrace léčivých pramenů

Věda & Vesmír

Vědci dokázali, že existují dva způsoby, jak měřit den na Zemi a my používáme ten delší

Bydlení

Na pískované nebo leptané sklo čističe nepatří. Poradíme vám, čím je perfektně vyleštit

Zavřít reklamu