Rychlá rekonstrukce podlahy

Práce s foukanou izolací je rychlá, po nafoukání hmoty se podlaha jen zaklopí USB deskami
 Dílna 
05. října 2014 23:40 / IP POLNÁ
  0   0
Potřebujete zateplit podlahu na půdě nebo v dosud nedokončeném podkroví rodinného domku? Nejrychleji a nejpohodlněji to zvládnete s foukanou izolací. Žádné stěrkování ani rovnání původní podlahy totiž není třeba.

Teplý vzduch stoupá nahoru, a tak pokud nemáme izolovaný strop spodních místností, utíká nám směrem pod střechu a ven. Izolace podlahy v podkroví je tedy velmi potřebná kvůli úsporám energie na vytápění domu. Pokud podkrovní místnosti používáme, zajistí také zvukovou izolaci.

Rovnání podlahy na starých půdách pro položení klasické izolace a nové podlahové krytiny je pracné, také v novém domku hledáme ale nějaké stavebně nenáročné úsporné řešení.

Pokud si můžeme dovolit zvednou podlahu o cca 25 – 30 cm, je ideální použít systém foukané izolace. Pro ni na stávající podlahu připravíme dřevěný rošt, který dobře vyrovnáme pomocí vodováhy. Vytvoří pod novou podlahou prostor o výšce 25 centimetrů, kam se zafouká tepelná izolace. Na našem trhu najdeme jediný takový materiál – Magmarelax Eco, ekologický, protože obsahuje jen recyklovatelná organická pojiva a nejsou v něm žádné ropné produkty.

Izolaci si přiveze montážní firma v zásobníku, odkud hadicí fouká hmotu pod tlakem do připraveného prostoru. Velká výhoda je pak v tom, že izolace se tak dostane do všech koutů, kam bychom běžnou deskovou izolaci nikdy nedokázali položit.

Foukaná tepelná izolace ušetří až třetinu nákladů na topení a také účinně tlumí zvuk, ochrání byt proti ohni, v zimě hřeje a v létě chladí.

◼ redakce hobby / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Ochranu před nemocemi nepodceňujte na dovolené v exotice ani v Evropě

Věda & Vesmír

Vědci objevili na pobřeží Portugalska zcela novou formu znečištění. Nazvali ji plastová kůra

Bydlení

Sužuje vaši domácnost horko? Protisluneční fólie může být levným pomocníkem

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu