Rychlá rekonstrukce podlahy

 Dílna 
05. října 2014 23:40 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Práce s foukanou izolací je rychlá, po nafoukání hmoty se podlaha jen zaklopí USB deskami IP POLNÁ
Potřebujete zateplit podlahu na půdě nebo v dosud nedokončeném podkroví rodinného domku? Nejrychleji a nejpohodlněji to zvládnete s foukanou izolací. Žádné stěrkování ani rovnání původní podlahy totiž není třeba.

Teplý vzduch stoupá nahoru, a tak pokud nemáme izolovaný strop spodních místností, utíká nám směrem pod střechu a ven. Izolace podlahy v podkroví je tedy velmi potřebná kvůli úsporám energie na vytápění domu. Pokud podkrovní místnosti používáme, zajistí také zvukovou izolaci.

Rovnání podlahy na starých půdách pro položení klasické izolace a nové podlahové krytiny je pracné, také v novém domku hledáme ale nějaké stavebně nenáročné úsporné řešení.

Pokud si můžeme dovolit zvednou podlahu o cca 25 – 30 cm, je ideální použít systém foukané izolace. Pro ni na stávající podlahu připravíme dřevěný rošt, který dobře vyrovnáme pomocí vodováhy. Vytvoří pod novou podlahou prostor o výšce 25 centimetrů, kam se zafouká tepelná izolace. Na našem trhu najdeme jediný takový materiál – Magmarelax Eco, ekologický, protože obsahuje jen recyklovatelná organická pojiva a nejsou v něm žádné ropné produkty.

Izolaci si přiveze montážní firma v zásobníku, odkud hadicí fouká hmotu pod tlakem do připraveného prostoru. Velká výhoda je pak v tom, že izolace se tak dostane do všech koutů, kam bychom běžnou deskovou izolaci nikdy nedokázali položit.

Foukaná tepelná izolace ušetří až třetinu nákladů na topení a také účinně tlumí zvuk, ochrání byt proti ohni, v zimě hřeje a v létě chladí.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kate Middleton zazářila na zahradní party v korálových šatech

Styl

Brambory je vhodné konzumovat často. Obsahují nespočet živin a také dobře zasytí

Dům a zahrada

Posedíte si rádi večer na zahradě? Zasaďte si květiny, které nejvíce voní v noci

Zavřít reklamu