Jak se starat o dřevěné podlahy, aby vydržely co nejdéle jako nové

 Dům 
29. října 2017 14:04 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Co dělat a nedělat, aby naše podlahy zůstaly jako nové internet
Dřevěné podlahy jsou krásné, útulné a dávají našemu domovu duši. Jak je ale co nejlépe udržovat? Měli bychom hosty požádat, aby nám na podlahu nešlapali v botách? Můžeme je opravdu čistit bílým octem? Jaké další možnosti máme?

Zde je pár tipů, které by bylo dobré vždycky dodržovat, anebo naopak nikdy nedělat, abychom naše dřevěné podlahy udrželi v co nejlepším stavu.

Spousta lidí, kteří dávají přednost doma vyrobeným čistícím prostředkům, používá na spoustu povrchů ocet smíchaný s vodou a případně dalšími ingrediencemi. Kyselina octová obsažená v octu ale rozhodně není dobrá pro většinu přípravků, kterými máte upravený povrch vaší dřevěné podlahy. I když se negativní vliv neprojeví hned, časem ocet naruší povrchové ošetření a dřevo začne vypadat matně. Všechny dřevěné podlahy postupem času zmatní, ocet ale tento proces značně urychlí.

Neprocházejte se po vašich dřevěných podlahách na podpatcích. Podpatky soustředí většinu lidské váhy na prostor o rozloze několika centimetrů. Tímto způsobem můžete podlahu snadno poškrábat. Abyste zabránili důlkům a promáčklinám, jestli se chystáte obout si boty na podpatku, udělejte to na rohožce nebo až za dveřmi.

Nezapomínejte často zametat nebo vysávat. Veškerá špína, hlína, písek a další nečistoty, které si domů přinesete na botách a oblečení může fungovat jako brusný papír, kterým si poškrábete podlahu. Některé robotické vysavače určené na koberec mohou podlahu také poničit.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Julia Roberts ukázala vzácnou fotku svých dvojčat. Oslavila s nimi jejich osmnáctiny

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte