Jak zakomponovat úklid do vašeho dnešního programu

 Dům 
08. dubna 2018 13:01 / Marie Popelková
  0   0
📷
4 fotografie v galerii
Roztřídění a přerovnání věcí by mělo být součástí jarního úklidu Shutterstock
Bez ohledu na to, jestli jste doposud měli čas se věnovat jarnímu úklidu, existuje způsob, jak si najít chvilku na zvelebování vašeho domova během každého dne v závislosti na tom, kolik máte času.

Ještě obtížnější, než najít si čas na úklid, je vyhranit si chvilku na přerovnávání, třídění věcí a zbavování se těch nepotřebných.

Zapojte zbavování se starých věcí do jarního úklidu

Třízení a zbavování se věcí, které už nepotřebujete, není ve všech domácnostech na seznamu jarního úklidu. Není to totiž v pravém smyslu součást uklízení a čištění, které si pod jarním úklidem mnozí představují. Pokud ale chcete mít z jarního úklidu opravdový pocit svěžesti a obnovy, je důležité věnovat se i této činnosti, kterou všichni nemají úplně v lásce.

Pusťte se do toho hned

Nejhorší je, pokud věc, kterou je třeba udělat a vám se do ní nechce, neustále odkládáte. Neexistuje žádný zázračný trik, který by byl efektivní pro všechny lidi, kteří se snaží žít život alespoň trochu odlehčený od přemíry věcí. Nejlepší způsob je prostě se do toho pustit. Začněte hned. Pročistěte dnes jednu zásuvku nebo skříňku. Váš domov bude ihned působit o něco svěžeji.

Záleží na tom, kolik máte času

Nejdříve se rozhodněte, kolik času jste dnes ochotni třízení věcí doma věnovat. Pokud máte volný celý den nebo alespoň odpoledne, vyberte si jeden úložný prostor a celý jej vyprázdněte. Může to být šatní skříň, menší skříňka, spíž nebo například úložný prostor v garáži. Vyberte si místo, které působí neuklizeně a všechno zevnitř vyskládejte. Potom rozhodněte, které věci můžete darovat, recyklovat nebo zahodit. Určitě narazíte i na pár věcí, které mají své místo někde jinde v domě. Nakonec všechno, co zbylo, narovnejte zpátky a úhledně uložte.

Stačí i hodina

Jestliže nemáte víc než hodinu, vyberte si jen jednu zásuvku. Může to být ta v kuchyni nebo v obýváku, do které ukládáte všechny věci, které nemáte kam jinam dát. Lze si také zvolit pouze jednu zásuvku z šatní skříně nebo místo, kam ukládáte hračky dětí. Zvolte si nějaký přeplněný prostor a pusťte se do třízení. Ještě předtím ale vše vyskládejte a dno vyčistěte. Potom pokračujte stejně, jako byste to dělali se skříňkami.

Pokud máte jen pár minut, projděte se po domě a posbírejte všechny věci, které nejsou na svém místě a uložte je tam, kam patří. I po tomto rychlém úklidu bude výsledek viditelný. Zde je několik dalších tipů, co je třeba v rámci jarního úklidu udělat.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sandra Nováková popsala hádky s partnerem. Živěji, než byste čekali

Styl

Pokud chcete zhubnout a posílit své zdraví, neměl by vaši pozornosti uniknout jeden druh čaje

Tech

Rozbitý ruský špionážní satelit spadl na americké území

Zavřít reklamu