Rady, jak správně zacházet s gelovými kapslemi na praní

Pokud používáte gelové kapsle, měli byste se ujistit, že to děláte správně.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
22. července 2017 12:03 / internet
  0   0
S vývojem automatických praček zároveň rostla i snaha o co nejúčinnější prací prášek. Čím dál více se místo prášku používají gely nebo gel v kapsli. Víte ale, jak s kapslemi správně zacházet, aby fungovaly co nejlépe? Zde je několik rad.

Gel v kapsli má hned několik výhod. Dávku na jednu várku už máte předem připravenou a šetříte čas, protože ji nemusíte odměřovat. Také nemusíte mí strach, že byste při manipulaci s gelem pokapali podlahu nebo něco jiného, co by vám stálo v cestě.

Co se týče skladování, neměli byste mít kapsle položené v otevřené polici, kde by na ni mohly dosáhnout děti nebo vaši mazlíčci. Balíčky vybízí ke hře a gel by mohl být pro děti i zvířata nebezpečný, kdyby jej například spolkli v případě, že by se kapsle protrhla.

Neskladujte kapsle v prostorách s vysokou vlhkostí. Mohla by způsobit, že se začnou lepit k sobě nebo dokonce protrhnout. Když zacházíte s kapslemi, měli byste mít vždy suché ruce.

Kapsle jsou vyrobené tak, aby se rozpustily při jakékoliv teplotě. Proto nemusíte mít strach, že by zůstaly neporušené, když perete při nízkých teplotách. Kapsle ale potřebují dostatečné množství vody, proto nepřecpávejte pračku oblečením, když se chystáte je použít.

Kapsli vždy položte naspod bubnu a až potom do pračky naskládejte oblečení. Nepokládejte ji na oblečení, protože by nemusela přijít do kontaktu s dostatečným množstvím vody na to, aby se rozpustila. Potom by na prádle mohla zůstat usazenina nebo fleky. Nikdy nedávejte kapsle do přihrádky pro prací prášek a gel. Dávkovač by se mohl ucpat.

Pokud se vám kapsle nerozpouští, může to být způsobeno tím, že máte příliš tvrdou vodu, nebo do pračky dáváte moc oblečení.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Setkání s nádhernou přírodou vás vrátí o několik století zpět

Věda & Vesmír

Nový výzkum odhalil, co vyhubilo tetrapody a spustilo vzestup dinosaurů

Bydlení

Jak poznáte, že je postelová matrace již opotřebovaná a je správný čas ji vyměnit

Zavřít reklamu