Pozor na věci, které se rozhodně nevyplácí při stěhování vyhazovat

 Dům 
22. července 2018 15:09 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Balení do krabic nebaví nikoho Pixabay
Ať už se stěhujete do jiného státu nebo jenom na druhou stranu města, zabalit celý váš domov do krabic může být peklo. Až se do toho pustíte, určitě dříve nebo později budete mít nutkání se některých věcí zbavit, jen abyste je nemuseli pečlivě zabalit a převézt. Zde je ale seznam několika věcí, jejichž vyhození byste si měli dobře rozmyslet.

I když zbavování se krámů je cíl všech, v rámci stěhování se vám může stát, že vyhodíte něco, co budete později potřebovat, jen proto, že teď máte dobrý pocit, když se zbavíte co nejvíce věcí. Zde je několik věcí, u kterých byste se měli vážně zamyslet před tím, než je hodíte do popelnice.

Věci, které jste plánovali vyměnit za lepší

Zatímco plán vyměnit několik starých věcí a nahradit je novými zní skvěle, výrazně se také prodraží. Proto přemýšlejte, než něco takového podniknete. Stěhování je samo o sobě dost finančně náročné, a proto není nejvhodnější doba na to, abyste vyhazovali staré hrnce a pořizovali nové. To samé platí například o povlečení. Až se budete ukládat do postele po několika náročných dnech stěhování, budete rádi, že máte alespoň nějaké.

Důležité dokumenty

I když je velmi lákavé hodit všechny hromádky papírů do kontejneru na recyklovaný odpad místo toho, abyste je zabalili do další krabice, můžou obsahovat opravdu důležité dokumenty jako smlouvy nebo stvrzenky. Až se budete připravovat na stěhování, vyčleňte si čas na projití všech dokumentů. Pokud to nestihnete, alespoň si je sbalte s sebou a úhledně je zorganizujte do označených složek, až budete mít víc času.

Předměty se sentimentální hodnotou

Památky z dětství, oblíbené kousky oblečení, fotky a suvenýry z výletů jsou nenahraditelné věci. Nepodceňujte tedy, jak moc budete litovat, pokud se jich teď zbavíte, i když se vám právě teď zdá, že vám chybět nebudou. Místo toho je raději ukliďte do krabice a nechte rozhodnutí na později, až se všechno uklidní po vyčerpávajícím procesu stěhování. Zde jsou další tipy jak si stěhování usnadnit.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vítěz Superstar Adam Pavlovčin vydává první singl a prozrazuje své nové umělecké jméno

Styl

Víra, že my sami můžeme život změnit k lepšímu, skutečně vede k lepší kvalitě života, potvrzují...

Dům a zahrada

Posedíte si rádi večer na zahradě? Zasaďte si květiny, které nejvíce voní v noci

Zavřít reklamu