Trápí vás suchý vzduch? Pořiďte si odpařovače!

 Dům 
17. ledna 2017 12:33 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Jednoduchý způsob pro zvlhčení vzduchu www.tv-products.cz
Přepadne vás kašel, sotva zavřete dveře vašeho bytu? Špatně se vám dýchá, máte suchou pokožku, a někdy vás dokonce pálí oči? Původcem všeho nejspíš bude suchý vzduch. Změnit to můžete pomocí zvlhčovačů nebo odpařovačů vzduchu!

Ideální vlhkost vzduchu by měla být kolem 50 procent. Při vyšší vlhkosti se množí roztoči a začnou zlobit i plísně, při nižší má zase člověk mnoho zdravotních problémů počínající právě suchým kašlem!

Stačí miska

Jednoduchý trik na zvlhčení vzduchu měly už naše babičky. Vezměte si misku, dejte do ní vodu a postavte ji na radiátor. Můžete do ní kápnout trošku citrónové šťávy nebo nějaké tekuté vůně. Použít můžete i mokrou utěrku, kterou přehodíte přes topení. Je to okamžitá pomoc, ale není tolik účinná.

Nejvíce však vlhkost zvýšíte zvlhčovačem. Použít můžete aromalampu nebo radiátorový odpařovač. Aromalampa je nádobka na vodu, do které se přidá několik kapek vonné esence a pod ní zapálí čajová svíčka. Voda se odpařuje a vzduch se osvěží a provoní. Je také pěkný doplňkem do bytu.

Ještě účinnější jsou radiátorové odpařovače. Jsou to nádoby, které pověsíte na topení a nalejete do nich vodu. Pojmou větší množství vody, ale je potřeba ji pravidelně měnit. Velmi rychle se v ní totiž můžou množit bakterie.

Voňavá pára

Hodit se může i elektrický difuzér. Rozptyluje vůni na principu rozprašování parfémové páry. Stačí dát do nádobky vodu a pár kapek parfémovaného oleje. Přístroj potom funguje jako zvlhčovač a vydává jemnou voňavou páru.

Existují i zvlhčovače elektrické. Jsou tři typy. První je s teplou párou, která sice ničí bakterie, ale zvyšuje teplotu v místnosti. Nevýhodou je spotřeba energie. Další typ je se studenou párou, která neohřívá místnost, je tichá a úsporná. Ultrazvukový typ vytváří jemnou mlhu, má nízkou spotřebu, ale je u něj potřeba měnit filtr a přístroj také neničí tak dokonale bakterie. Který z nich si pořídíte?

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Turecko 2024: Klenot mezi dovolenkovými destinacemi

Tech

Nejlepší funkce chytrých hodinek, které musíte vyzkoušet