Obsadili váš byt mravenci? Víme, jak s nimi zatočit

Pokud se u vás mravenci usadí, dobrovolně neodejdou
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dům 
09. srpna 2018 15:39 / Shutterstock
  7   0
Kuchyň se vám zaplnila skupinkou nezvaných hostů v podobě mravenců? Rychle se jich zbavte, než se k vám přistěhují celé kolonie. V boji s mravenci vám pomůže hřebíček, zubní pasta i ocet.

Pokud se chcete zbavit mravenců, nemusíte chodit do obchodu pro různé přípravky, bohatě si vystačíte s tím, co máte doma. Většina hospodyněk má ve spíži hřebíček. Právě jeho výrazné aroma mravenci nesnesou. Mají totiž velmi citlivý čich. Nejprve vypozorujte, jakou cestu mravenci u vás doma využívají, a následně jim hřebíček rozsypte do cesty. Můžete si být jistí, že jakmile si přičichnou, už se u vás neobjeví.  

Začněte u oken

Úplně nejlepší je však prevence, při které je vhodné utěsnit okna. V letních dnech je to však problém, protože se naopak snažíme co nejvíce větrat, proto posypte parapety, okenice a okolí u okna hřebíčkem. Mravenci vám tak dovnitř vůbec nepolezou a raději to půjdou zkusit o dům dál. Pokud doma nemáte hřebíček, dobře poslouží i zubní pasta. Potřete jí rámy oken a máte vystaráno.

Pokud přesně nevíte, kudy mravenci chodí, vytírejte podlahy vodou s octem. Pamatujte, že čím větší koncentrace, tím lépe. V případě, že ani vám pach octu nedělá dobře, vyměňte jej za citron. Sice není tak účinný jako ocet, ale alespoň to bude příjemná vůně.  

Opakujte i stokrát

Vrhnout se můžete i do experimentu s houbičkou na nádobí. Namočte ji do cukrové nebo medové vody. Položte ji k místu častého výskytu mravenců a nechte je na ni nalézt. Pak houbičky jednoduše seberte a mravence na nich zlikvidujte. Houbičky se samozřejmě dají použít ve větším množství a nespočetněkrát. Máte doma rybenky? Jak se jich zbavit, jsme psali zde.

Pokud vám ani jedna z rad nezafunguje, zkuste se obrátit na deratizéra, jehož postupy jsou zaručené a velmi efektivní.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

K našim sousedům nemusíte jezdit jenom na nákupy. Nabízí toho mnohem víc

Věda & Vesmír

Záhadu ruského podzemního komplexu se snaží vědci rozluštit pomocí snímačů kosmických částic

Bydlení

Obří kameny dodají zahradám půvab. Stejně jako oblázky nebo zajímavý štěrk

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu