Designové trendy, které budou vévodit roku 2019

 Dům 
24. listopadu 2018 15:05 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Nový rok je za rohem, připravte se na jeho trendy Depositphotos
Blíží se konec roku, což znamená, že už brzy všichni začneme myslet na to, jak s novým rokem začneme zdravěji jíst, víc cvičit, být víc pozitivní, produktivní a celkově lepší lidé. Co kdybychom se pokusili tento druh „nového života“ dopřát i našemu domovu, inspirovali se trendy, které budou v módě a odhodlali se k nějaké změně?

Minulé roky přály načervenalé barvě mědi, loňský rok se vrátil trend zlaté. Jaké designové trendy budou vévodit roku 2019?

Jediné slovo: terrazzo

Nejedná se o žádnou novou techniku. Vlastně ji každý z nás nejspíš už někde viděl. Je to směs cementu, ušlechtilých kamenných drtí a barviv, která se v minulosti často používala pro lité dlažby, schodiště, ale také třeba omítky. Je to sice trend z minulosti, ale vrací se v moderním hávu. V současnosti můžeme vidět takovéto konferenční stolky, dlážděné podlahy a dokonce i tapety a koberce s terrazzo motivem.

Zaměřeno na mix materiálů

Kombinování různých druhů kovů bude stále v kurzu, ale bude navíc doplněno mícháním materiálů s odlišnými strukturami. Rozmanitost povrchových struktur napomůže místnosti dodat hloubku a kontrast. Výrazné například sametové polstrování je dobré doplnit jemnějšími vlněnými přehozy a také kolem něj přidat směs drobných dekorací z různých kovů.

Vše zaoblete

Začněte si zvykat na estetiku zaoblených tvarů. Zakulacený nábytek inspirovaný sedmdesátými lety se bude i nadále vracet. Pokud přemýšlíte, jak tento prvek zakomponovat do vlastního domova, jednou z možností jsou elegantní židle se zaoblenými opěradly. Inspirujte se dalšími trendy v kuchyni.

Zelená jako dominantní barva

Zelená bude v příštím roce mezi designery velmi oblíbená. Je to uklidňující barva, která stimuluje myšlení. S tím, jak se ve společnosti šíří povědomí o snaze zachování životního prostředí a o boji s plasty, použití zelené na nábytku nebo stěnách je skvělý způsob, jak podtrhnout přírodní materiály, které jsou čím dál populárnější.

Hra se vzory

Trendy budou kombinace vzorů všech druhů, ať už na látkách, kachličkách, koberečcích. Můžeme je vrstvit, párovat, cílit na to, aby k sobě ladily nebo naopak vzájemně kontrastovaly. Představivosti se meze nekladou.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Moderátor Aleš Cibulka dal všude výpověď a skončil s totálním vyhořením organismu. Po čase i s 24 stehy...

Styl

Anna (48): Matka zemřela a sestry jsou náhle kvůli dědictví jako saně

Tech

Americké letectvo se dočkalo nového obrovského tankeru KC-46, o kterém tvrdí, že ve vzduchu doslova změní...