Jak si vytvořit pracovnu i v malém obývacím pokoji

 Dům 
03. června 2019 17:10 / Marie Popelková
  0
📷
5 fotografií v galerii
Zařiďte si doma útulný pracovní koutek Shutterstock
Pokud pracujete doma, pracovna je nezbytnost. Ne každý má ale rozpočet na pronájem nebo koupi domova, ve kterém byste měli jednu místnost navíc na soukromou pracovnu. Z toho důvodu musí být někteří z nás kreativnější. Jako alternativa se nabízí obývací pokoj, protože je to většinou největší místnost v celé domácnosti.

Postavit pracovní stůl do rohu pokoje zvládne každý. Obtížnější už ale je zajistit, aby váš pracovní koutek dobře fungoval a ladil se zbytkem pokoje a zároveň působil dostatečně profesionálně na to, abyste se v něm cítili jako v kanceláři.

Vejde se za gauč

Pokud máte malý prostor, nebojte se nábytek vrstvit. Úzký pracovní stůl se například vejde těsně za pohovku. Pod něj umístěte malý kobereček a přidejte lampičku, abyste pracovnu vizuálně oddělili od zbytku pokoje.

Vytvořte si kancelářskou kóji

Vyčleňte si v obývacím pokoji kancelář tak, že stěny vytvoříte ze stolů. Když postavíte dva stoly k sobě do písmene L, vznikne pracovní prostor, který bude oddělený od zbytku místnosti.

Zaberte celou jednu stěnu

Jestli je váš obývací pokoj spíše obdélníkového tvaru, vyplatí se vytvořit si pracovnu u zdi na některé z jeho kratších stran. Tímto způsobem vytvoříte jednu nepřerušovanou linii. Zbytek pokoje zůstane nedotčený a pracovní prostor bude zároveň úhledně oddělený. Abyste toho docílili, naskládejte stůl a skříňky po celé délce stěny. Tento dojem ještě podpoříte, když přidáte nad stůl poličky.

Postavte stůl před knihovnu

Nemusíte si vybírat mezi tím, jestli si pořídíte knihovnu, nebo prostor obětujete pracovně, kterou nezbytně potřebujete. Můžete si snadno dovolit obojí, když pracovní stůl umístíte přímo před knihovnu.

Následujte rozložení místnosti

Pracovnu snadno zakomponujete do obývacího pokoje, když se budete držet jejího rozložení. Pokud je veškerý nábytek rozestavený do kruhu kolem krbu nebo televize, přidejte pracovní stůl jako vnější vrstvu toho stejného kruhu. Jestli máte nějaké další otázky ohledně toho, jak pracovnu zařídit, vše se dozvíte zde.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Čeští slavní herci, kteří odešli až příliš brzy. Ovládly je nezvladatelné touhy i rodinné prokletí

Styl

Nová studie prokázala, že neschopnost balancovat na jedné noze znamená riziko smrti do 10 let

Dům a zahrada

Zapíchněte k pokojovým rostlinám hlavičky zápalek. Působí jako ochrana před škůdci a hnojivo

Zavřít reklamu