Jak si zařídit domácí kancelář a co v ní nesmí chybět

Pracovna podle vašich představ
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
05. ledna 2018 05:27 / Shutterstock
  0   1
Nechce se vám denně dojíždět mnoho kilometrů do zaměstnání a šéf souhlasí s prací z domova? Zvolte vhodné místo pro kancelář a pořiďte nezbytný nábytek.

Největší pohodlí na práci budete mít, pokud máte k dispozici jednu celou místnost. Domácí kancelář se pokuste zařídit daleko od hlavních obytných částí, především od kuchyně. Umístění je vhodné kvůli dostatečnému klidu, který je k práci potřeba. Pokud nemáte možnost celé místnosti, vypozorujte, kde je v domě přes den největší klid. Může to být ložnice, ale i zastrčený kout v jídelně. Jak zařídit bydlení podle horoskopu?

Volte okolí, které vás nebude příliš rozptylovat. Mnoho obrazů na zdi, hrající rádio nebo zpěv kanárka moc soustředění nevyvolá. Myslete na to, že nejdůležitější dominantou domácí kanceláře je psací stůl. Jedním ze základních parametrů je výška pracovní desky, která by měla odpovídat výšce vodorovně ležícího předloktí, které u rovně sedící postavy svírá s paží zhruba pravý úhel. Vyhněte se stolům se skleněnými deskami, na kterých špatně funguje počítačová myš.

Židle nesmí chybět

Stůl postavte na denní světlo, které je pro vaše oči zdravější. Umístěte ho tak, abyste viděli na dveře, protože vás nebude znervózňovat, že může kdokoliv nepozorovaně přijít. Se stolem je nerozlučně spjatá i židle. Pořiďte ji kvalitní, sedět na ní můžete při práci i celý den. Ideální je pohodlná, otočná a polohovatelná židle, u které jistě při únavě oceníte opěrky rukou a hlavy.

Domácí kancelář musí mít nábytek, který zajistí dostatek prostoru na šanony, papíry, desky a pracovní agendu. Místo musíte najít na řezačku, stojany na dokumenty, organizéry i pro tiskárnu. Lampa pro noční práci je samozřejmostí.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Opravdový poklad mezi ostrovy. Na návštěvu bez povolení ale zapomeňte

Věda & Vesmír

Dokonce i netopýři dodržují sociální distanc, když jsou nemocní

Bydlení

Jak správně používat a skladovat med, aby v něm zůstaly účinné látky. Mnoho lidí chybuje

Zavřít reklamu