Vyberte zvířátkům místo v domě podle Feng-šuej

Domácí mazlíčci milují útulné pelíšky
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Mazlíčci 
19. prosince 2017 07:45 / Shutterstock
  4   0
Nové bydlení můžete svému mazlíčkovi zpříjemnit vhodným umístěním jeho pelíšku. Podle Feng-šuej není dobré podcenit ani výběr místa pro klec či akvárium.

I když místo pro své zvíře vyberte podle sebe a bude se vám zdát útulné, tak je docela možné, že váš mazlík s místem nebude spokojen a najde si své vlastní.

Pokud to bude možné, snažte se mu vyhovět a poskytnout mu místo, které mu bude lépe vyhovovat. U koček je známo, že jsou přitahovány místy, kde může působit určitý geopatický stres. Ten je tvořen působením podzemních vodních proudů nebo puklin v podloží.

Kromě výběru vhodného místa nepodceňujte ani pelíšek. Podle Feng-šuej je důležitá i barva a vzorek pelíšku. Měly by být v souladu s elementární energií místa.

Barvu zvolte podle směru umístění

  • Východ a jihovýchod – zelená barva
  • Jih – červená barva
  • Jihozápad – žlutá a hnědá barva
  • Západ a severozápad – šedá barva
  • Sever – modrá a černá barva
  • Severovýchod – žlutá a hnědá barva

Nepodceňujte pravidelný úklid

Zásadou pro správné proudění energií je i úklid znečištěného prostředí. Kočičí záchod umístěný v kuchyni nebo v místnosti, kde se stravujete, nebude nikdy působit pozitivně.

Nezdravou energii mohou v dětských pokojích vytvářet klece, které jsou špatně udržované. Ještě hůře pak působí vyházené piliny mimo klec. Proto je lepší klece s drobnými živočichy umisťovat jinam než do dětských pokojů. A hlavně je pravidelně čistit. Jak zařídit klec vašemu morčátku, si můžete přečíst zde.

Aby byl váš domácí mazlík co nejvíce zdravý, je nutné mu zajistit co nejpřirozenější podmínky k životu. Důležitá je nejen kvalitní strava, ale i přirozený pohyb a prostor, který může obývat. Některé zvíře často onemocní i z toho, když je po celý den zavřeno samo v bytě či domě.

Peníze přitečou s rybičkami

Jestli u vás zvítězilo akvárium s rybičkami, v Číně by vám poblahopřáli k budoucímu úspěchu a bohatství. Ryby jsou totiž symbolem příchodu peněz. Příznivci Feng-šuej by proto akvárium umístili do obývacího pokoje nebo do vstupní chodby, aby podporovalo přítok peněz.

Tradicí je pořízení osmi zlatých rybiček a jedné černé. Nemusíte se hrozit ani v případě, že vám jedna rybička uhyne. Číňané to nepojímají jako smutnou událost a domnívají se, že rybička pohltila smůlu jejich rodiny. Novou rybičku zase doplní na potřebný počet.

Marcela Plachá | inStory.cz
Kam dál?
Bylinky nemusí užívat jen člověk, skvěle pomáhají také pejskům
Plazi si neumějí postěžovat, mohou však vážně onemocnět
Kočka znečišťuje byt, když je ve stresu
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Polský poloostrov Hel: Pohodové koupání i surfování v ráji cyklistů

Věda & Vesmír

Rodí se přelomová pomůcka pro všechny houbaře

Bydlení

Využijte léto k renovaci radiátorů. Budou opět vypadat jako nové