Kočky jsou vděčné za jednoduché hračky: Neutrácejte, ale vyrobte je!

 Mazlíčci 
04. října 2016 13:30 / redakce
  2
📷
1 fotografie v galerii
Jak vyrobit jednoduchou hračku pro vaší kočičku? Wikimedia Commons/Kopa
Hračky jsou velice důležité pro správný vývoj kočky, její fyzickou kondici a psychickou pohodu. Hrajte si s vaši kočkou a posilujte tak váš vztah založený na lásce a důvěře.
Hračky kočku zabaví, uvolňuje se v ní napětí, zároveň si udržuje kondici, která je nezbytná pro její zdraví. Zverimexy jsou přeplněné kočičími hračkami, ale jak kápnout na tu, která ji bude bavit? Neeutrácejte stovky za hračky v obchodech, ale zkuste vyrobit atraktivní hračku sami doma.

Atraktivní „míčky“
Co na to potřebujete: potravinářská fólie

Velmi populární u koček je šustící materiál. Můžete použít potravinářskou fólii a udělat z ní kočce kuličku.

Co na to potřebujete: papír, vlna

Méně riskantní je kulička z papíru, můžete ji vyrobit z tvrdého papíru, toaletního anebo z papírových kapesníků. Pokud chcete kuličku vylepšit jiným materiálem, můžete ji omotat třeba vlnou, ze které můžete nechat viset i několik třásní. Fantazii se meze nekladou.

Hračky nehračky
Co na to potřebujete: obal na vajíčka

Kočky milují kousání, trhání a škubání. Napadlo vás už někdy dát kočce na hraní papírový obal na vajíčka, nejlépe ten na 30 kusů, který je ze dvou částí, horní a spodní? Takže jupí, máte hned dvě hračky. To vystačí tak na týden.

Atraktivní „míčky“
V obchodech je nepřeberné množství různých míčků a balónků. Kočka je může dobře uchopit do tlamičky, míček je lehký, dobře skáče a ani vám se na něm neuklouzne. Jaké míčky si můžete vyrobit sami doma?

Co na to potřebujete: potravinářská fólie.

Velmi populární u koček je šustící materiál. Můžete použít potravinářskou fólii a udělat z ní kočce kuličku.

Co na to potřebujete: obaly z bonbónů

Dalším oblíbeným materiálem je šustivý obal na bonbóny, kulička by však měla být tak veliká, aby ji kočka nemohla polknout. Při hře s těmito doma vyrobenými hračkami na kočku dohlížejte.

Co na to potřebujete: papír, vlna

Méně riskantní je kulička z papíru, můžete ji vyrobit z tvrdého papíru, toaletního anebo z papírových kapesníků. Pokud chcete kuličku vylepšit jiným materiálem, můžete ji omotat třeba vlnou, ze které můžete nechat viset i několik třásní. Fantazii se meze nekladou.

Co na to potřebujete: karton anebo tvrdý papír, vlněná příze

Pamatujete si ještě postup, jak zhotovit z vlny bambuli na čepici? Postup je jednoduchý:

Z kartonu anebo tvrdého papíru si vystřihněte dva stejné kruhy s otvory uprostřed. Oba kruhy spojte a omotávejte vlnu kolem dokola, co nejhustěji. Můžete použít více barev, kočky prý preferují červenou. Několikrát obtočte přízi kolem středu, pevně ji svažte a vyjměte karton. Takto hotovou kuličku můžete připevnit i na provázek a vesele dovádět spolu s kočkou.

Co na to potřebujete: vršek od PET lahve

Další míček může zastoupit i jeden tip, který vám zabere sekundu času. Kočky milují vršky od PET flašek. Většinou s nimi hrají fotbal. Takže odšroubovat a hodit kočce. Přesto, že výrobě mávátek a šidítek se budeme věnovat později, další možností je vršek propíchnout a protáhnout jím provázek. Výborná hračka!

Mávátka a šidítka
Co na to potřebujete: bambusové tyčky, elektroizolační páska, pírka, provázek

Tyto hračky mají u koček obzvláště velikou popularitu. K dostání jsou všemožné druhy. Kočky ze všeho nejvíc milují peříčka. Nakoupit je můžete v papírnictví anebo hračkářství, případně v krámku pro tvořivé. Doporučuji nakoupit delší pírka, lépe se s nimi pracuje a kočka je rychle nezlomí. Pokud natrefíte na kratší, také nevadí, i ty se dají dobře využít. Na mávátko si kupte dlouhé bambusové tyčky, koupíte je v sekci květin ve větších hobby marketech, kupte si také elektroizolační pásku. Bambusovou tyčku většinou koupíte dlouhou, budete ji muset v kolínku přepilovat. Následuje tvořivá zábava, můžete si dle vkusu vybrat peříčka různých barev nebo jednobarevné a postupně je omotávat elektroizolační páskou na bambusovou tyčku.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Umělá inteligence už vylepšuje i chuť piva nebo čokolády

Tech

Peugeot získal podeváté v historii ocenění za design, tentokrát s novým SUV fastbackem 3008