Připravte na chladné počasí i vašeho pejska, pořiďte mu obleček

Chladné počasí umí potrápit i vašeho pejska
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Mazlíčci 
22. října 2018 16:38 / Shutterstock
  2   1
S přicházejícími chladnými dny řeší stále více majitelů čtyřnohých miláčků otázku, jak jejich pejskovi v tomto období pomoci, aby mu nebyla zima. Na řadu pak přichází stále ještě kontroverzní téma psích oblečků a otázka, zda skutečně mohou chlupáčům před chladem pomoci, nebo jsou zcela zbytečné.

Důležité proto je, zda mazlíček žije s vámi doma a spí s vámi v posteli, nebo je naopak po celý rok venku na zahradě a pečlivě vás odsud střeží.

Hlídače ochrání dobrá bouda  

Právě pro ta psiska, která jsou zvyklá běhat po celý rok kolem domu, není oblečení nejlepší způsob ochrany před mrazem. Tito chlupáči by měli mít především kvalitní boudu, která je řádně zateplená a pro pejska komfortní. Zároveň by ale měli mít vaši miláčci možnost schovat se domů pro případ, že udeří skutečně silné mrazy. Zvláště starší jedinci by tuto možnost měli mít během celého roku, protože každé ochlazení znamená zátěž pro jejich klouby.

Svého gaučáka raději oblékněte

Naopak pokud máte pejska, který tráví své dny doma na gauči, a chodí s vámi pouze na krátké intenzivní procházky, měli byste ho při zimních špacírech pořádně obléci. Pro tyto jedince je totiž zima stejně nepříjemná a náročná jako pro člověka, takže je třeba zabránit tomu, aby vám váš miláček prochladl. Přechod z vyhřátého příbytku do vymrzlé přírody nedělá dobře nikomu, tedy ani pejskům. A zvláště u malých šlechtěných plemen musíte být dvojnásob opatrní.

Naháče i krátkonohé dobře zabalte

Máte-li doma pejska, který se řadí mezi takzvaná nahá plemena, a tudíž na sobě nemá v podstatě žádnou srst, oblékejte jej v zimě povinně. V opačném případě mu totiž reálně hrozí prochlazení, silný mráz by mu mohl také způsobit omrzliny stejně jako u člověka.

Obleček také rozhodně pořiďte těm plemenům, která mají krátké nožičky a hrozí, že by jim při pobytu venku mohla prochladnout bříška. Typickými zástupci jsou například jezevčíci, bišonci nebo čivavy. Vhodný zimní oděv nepodceňujte ani u pejsků, kteří mají problémy s páteří či ledvinami, nebo se již řadí mezi seniory.

Vyrazte na nákup společně

Pokud se rozhodnete obleček pořídit, určitě je nejlepší zajít s pejskem přímo do obchodu. Je mnohem lepší pejskovi bundičku na místě vyzkoušet, než riskovat, že mu bude příliš volná, nebo mu naopak bude malá a bude mu bránit v pohodlném pohybu. Určitě by se vašemu mazlíčkovi neměl obleček nikde zařezávat, což by pro něj mohlo být časem velmi bolestivé.

Anebo přijměte výzvu a ušijte nebo upleťte vašemu mazlíčkovi krásný svetřík podle vlastních představ. A pokud máte pejska na zahradě, mohou vám být užitečné tipy, jak zateplit jeho boudu.

Veronika Prášilová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Je čas na změnu. Navštivte ostrovní perly Chorvatska

Věda & Vesmír

Aktivita neutronových emisí v troskách Černobylu roste a vědci nevědí proč. Navíc průzkum je prakticky...

Bydlení

Černé skvrny na listech orchidejí nevěstí nic dobrého. Poraďte si s nimi, dokud je čas

Zavřít reklamu