Zbavte se chlupů z vašich domácích mazlíčků

S chlupy vašich mazlíčků je nekonečný boj!
 Mazlíčci 
10. února 2015 03:48 / Wikimedia Commons/Quadell
  0   0
Chlupy, chlupy, chlupy...! I když se mnozí majitelé psů a koček drží hesla „chlupy nejsou špína", jak mohou, někdy je třeba ho opravdu porušit. A pak nastává nekonečný boj, neboť dostat tuto zvířecí krásu z černého oblečení, sedačky či koberce opravdu není nic jednoduchého.

Prevence před nadměrným línáním

Abyste měli chlupů doma co nejméně, můžete tomu předcházet prevencí. Stačí psa pravidelně vyčesávat. Pokud venku při venčení vezmete kartáč, nebo furminátor a psa vyčešete, mnohem méně si jich tak přinesete domů. Vyčesávat psa můžete klidně každý den.

Kartáče, válečky a hřebeny

Každý, kdo má psa či kočku, by měl mít základní výbavu v podobě odchlupovacích válečků, kartáčů a jiných vymožeností. Ty nejlevnější kartáče stojí v řádu několika desítek korun. U těch promakanějších se připravte na vyšší cenu a také na složitější funkčnost, stačí ale pečlivě číst návod a budou vám dělat jen a jen radost. Nejenže chlupy dobře seberou, ale také se dají jednoduše vyčistit. Proto pohyb jedním směrem chlupy sbírá a druhý směr je opět uvolňuje.

Velkou výhodou jsou válečky papírové, které po skončení úklidu jednoduše odtrhnete horní vrstvu a ve chvilce jsou připravené na další kolo. Milým zjištěním je jejich nízká pořizovací cena. Podobně slouží válečky gumové, které suché lepí a pod tekoucí vodou z nich dostanete nečistoty snadno dolů.

Sušička prádla

Sušička prádla se zatím ukazuje jako jedna z nejúčinnějších metod odstranění zvířecích chlupů. Jde to snadno a moc se u toho nenadřete. Jenže vlastní ji jen několik málo procent domácností, jedni na ni nemají peníze, druzí zase místo. A hlavně koberec nebo čalouněné křeslo, které si váš pes oblíbil, do ní nedáte. Pak musíte zvolit jiné řešení. Způsobů, jak odstranit zvířecí chlupy z oblečení i z bytu, je několik. Zapomeňte ale na to, že by některý z nich byl stoprocentně účinný a zároveň rychlý. Takový bohužel neexistuje.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Dokonalé skvosty Evropy. Nádherné ostrovy, na kterých letos nesmíte chybět

Věda & Vesmír

Obří velkoměsta se propadají do země pod vlastní váhou. Nové studie ukazují, jaká je jejich budoucnost

Bydlení

Jak dlouho vám vydrží jídlo v chladničce při výpadku proudu? Informace, které je dobré vědět

Zavřít reklamu