Za útočným chováním kočky mohou stát i zdravotní problémy

 Mazlíčci 
21. ledna 2021 09:19 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
Kočka je individualista a je potřeba k ní tak i přistupovat Depositphotos
Máte doma kočku, která na vás začala najednou útočit? Jednou z mnoha příčin může být také zdravotní problém.

Kočka není pes a porozumět jí může být někdy mnohem obtížnější. V první řadě je potřeba si uvědomit, že kočka není smečkové zvíře, je větší individualista, a tak přirozeně necítí tolik potřebu se člověku podřizovat nebo přizpůsobovat mu své chování. To je důvod, proč soužití kočky a člověka bývá někdy obtížné, ne-li neúnosné. Za jeden z největších problémů se dá označit útočení kočky na svého majitele. Někdy může být příčina banální a dá se zjistit. 

Přebytek energie

Chováte-li kočku v bytě, pak příčinou toho, proč na vás útočí, je její přebytek energie, kterou nemají kde ventilovat. Tímto způsobem vám vlastně dávají najevo, že by si potřebovaly hrát. Často se to projevuje tak, že na vás vybíhá zpoza rohů a skočí na vás. Proto si s bytovými kočkami zkuste alespoň hodinu pohrát. Skvělou pomůckou je peříčko na provázku, lejzr nebo hra s balónkem, který může honit. A věřte, že ji to unaví natolik, že vám dá pokoj.

Nudí se

Kdo má malé děti, ten ví, že když se nudí, vymýšlejí různé neplechy a umí i pozlobit. A to samé dokáže i kočka. Proto pro ni doma vytvořte nějaký vlastní koutek, kde si může hrát nebo něco pozorovat. Vhodné je pořídit jí velké škrabadlo s prolézačkou, které umístíte k oknu, aby se mohla dívat ven. Stejně tak pro ni můžete na zeď připevnit poličky na skákání a vymyslet různé prolézačky nebo jí postavit domeček třeba ze starého trička. Jak na to, jsme psali zde.

Má bolení

Pokud se snažíte kočku pohladit po břiše, zádech nebo na nohách a ožene se po vás, dost možná vám tím dává najevo, že na tomto místě ji něco bolí. Zkuste ji tedy chvíli pozorovat, zda se nechová jinak než obvykle, a případně vyhledejte pomoc veterináře. 

Je agresivní

Pokud je kočka agresivní, poznáte to prakticky okamžitě. Prostě se do vás z ničeho nic zakousne a u toho vás ještě bude kopat nohama, syčet a prskat. Tím vám dává najevo, že vás opravdu nemá ráda a hodlá vám ublížit stůj co stůj. Neubližujte jí, ale pokuste se vyhledat radu odborníka, který se zabývá zvířecím chováním. 

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kate Middleton prozradila, jak si udržuje postavu a přidala i tip na salát z vodního melounu

Styl

Proč je s přibývajícím věkem tak těžké zhubnout? Začíná to už ve třiceti a existuje pro to několik...

Dům a zahrada

Lesní jahody lze pěstovat i na balkoně. V kvalitní půdě s mírně kyselým pH vám porostou dokonce lépe...