Jedno staré tričko můžete proměnit v parádní kočičí domeček

 Dílna 
03. července 2018 10:40 / Marie Popelková
  0
📷
5 fotografií v galerii
Udělejte své kočičce nádherný pelech z obyčejné krabice Shutterstock
Pokud máte doma kočku nebo kocoura, asi víte, jak tato zvířata milují nové podněty. S nadšením uvítají každou novou hračku a stejně tak budou vaši čtyřnozí miláčkové nadšeni, když jim zhotovíte nový příbytek. Nic na tom není a bude vás to stát doslova pár korun.

Kočky milují soukromí a rády si zalézají do různých skulin, odkud mají přehled, ale zároveň samy nejdou moc vidět. A přesně v tomto duchu můžete svým chlupáčům vyrobit domeček. Budete k tomu potřebovat jen jedno staré triko, které už nechcete nosit, a dvě tenká drátěná ramínka, případně papírovou krabici.

Výhodou kočičího stanu je, že náklady na jeho výrobu jsou takřka nulové a navíc budete mít domeček postavený raz dva. Nemusíte ani oplývat extra kutilskými schopnostmi - tento kočičí domek zvládnou postavit i děti. A vaše kočky budou z příbytku doslova nadšené. O tom, jak kočce vyrobit multifunkční pelíšek, který poslouží zároveň i jako škrabadlo a prolézačka, jsme psali zde.

Výroba kočičího domečku

Můžete si zvolit prakticky jednu ze dvou variant - buď vám jako základ stanu poslouží drátěná ramínka, nebo použijete přiměřeně velkou papírovou krabici. Druhá varianta je ještě snazší než ta první.

Co budete potřebovat

  • dvě kovová ramínka nebo pevnější tvarovatelný drát, případně jednu papírovou krabici
  • staré triko (lepší je nějaké velké a pánské)
  • polštář
  • kus kartonu

Jak na to

Pokud se rozhodnete použít ramínka, nejprve je rozeberte, překřižte a svažte provázkem. Pro názornost můžete nahlédnout do naší fotogalerie. Dráty rozevřete tak, aby byly o něco širší než polštář, kterým stan pro lepší komfort vašich mazlíčků vycpete. Konce ramínek trochu zahněte.

Z kartonu vystřihněte čtverec, který by měl mít takovou velikost, aby se akorát vešel mezi konce oblouků z ramínek.

Pak už jen navlékněte triko na konstrukci, vyložte kartonem a na něj položte polštář.

Rukávy můžete nechat jako další přistup nebo je svažte. Na spodku trika udělejte dva uzly, případně ještě zafixujte pár stehy.

Pokud použijete krabici, je postup ještě snazší. Triko zkrátka na krabici natáhněte tak, aby otvor na hlavu tvořil vchod do pelíšku. Rukávy po stranách krabice jednoduše zahněte.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Victoria Beckham prozradila, jak cvičí a udržuje si postavu. Tuto ověřenou techniku můžete vyzkoušet také

Styl

Jak poznáte, že vaše krémy nejsou pro vaši pleť to pravé

Dům a zahrada

Nezbavujte se popela z kamen. Rostliny po něm porostou jako divé

Zavřít reklamu