Co dělat, když pes neposlouchá. Může za tím být i nemoc

 Mazlíčci 
14. června 2021 09:04 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
I psi si někdy postaví hlavu Pixaby
Neposlouchá vás váš chlupáč? Pravděpodobně děláte jednu z mnoha chyb. Představíme vám je.

Pes je sice nejlepší přítel člověka, ale to neznamená, že vás vždy bude bezmezně poslouchat. I toto zvíře má svou vlatní hlavu, takže se nedivte, že vás někdy neposlechne. Pokud to však dělá zcela pravidelně a záměrně, pak je potřeba se zamyslet nad tím, kde se stala chyba. 

Nezajímáte ho

Ať děláte, co děláte, váš pes ignoruje vaše povely a místo toho jde honit třeba kočku? Pak je to dost možná tím, že pro něj prostě a jednodušše nejste dost zajímaví. Že je to nesmysl? Posuďte sami. Takové prohánění kočky je pro něj mnohem větší dobrodružství a zábava než nějaký povel. Co totiž získá tím, že vás poslechne? Takže jediný způsob, jak upoutat pozornost vašeho psa, je být zajímavější než cokoliv jiného.

Má strach

Neuposlechnout povel by však nemělo znamenat trestat psa. To může být také důvod, proč to pes schválně neudělá. Bojí se totiž trestu. Proto si velmi dobře rozmyslete, kdy a za co vlastně psa trestáte. Je to proto, že když neposlechne napoprvé nebo napodruhé a když už přijde, tak je potrestán? Pak se tedy nedivte, že příště už neposlechne vůbec.

Nerozumí vám

Někdy stojí za neuposlechnutím povelů fakt, že jim pes prostě nerozumí. To neznamená, že byste na něj museli štěkat. Pes je zvyklý interpretovat zejména neverbální způsoby komunikace, a když říkáte něco, co z vašeho těla prostě nevyzařuje, tak tomu vlastně nerozumí. V takovém případě je jediný způsob, jak to zvrátit, znovu ho pořádně proškolit a trénovat. Dobré je se poradit také s profesionálním instruktorem, který vám určitě poradí a projde s vámi jednotlivé kroky, jak pejska naučit poslouchat povely

Je nemocný

I špatný zdravotní stav bývá příčinou zdánlivě nevypočitatelného chování. Příčin může být celá řada, například ortopedické problémy, záněty, srdeční problémy, zranění, bolestivé stavy, problém se štítnou žlázou, začínající hluchota či slepota nebo něco úplně jiného. Jak poznat nejčastější nemoci psa jsme psali zde. Snadno se může stát, že pokud budete vážně nemocného psa nutit někde v horku poslechnout, může zkolabovat. Takže se opravdu ujistěte, že je naprosto zdravý.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Daniel Landa se po koronavirových skandálech vrací k hudbě

Styl

Kalhotový kostým si razí cestu zpět do světa módy. Vypadá skvěle a je snadné jej stylovat

Tech

Indie se může řadit k vojenským supervelmocím. Má vlastní a také nejrychlejší hypersonickou střelu

Zavřít reklamu