Nejroztomilejší psí plemena, se kterými se nebudete chtít přestat mazlit

 Mazlíčci 
28. července 2021 08:27 / Eva Vogelová
  0   0
📷
6 fotografií v galerii
Labradoři jsou roztomilí, i když vyrostou  Depositphotos
Pes za každých okolností stojí za svým pánem. Dokáží jej rozveselit, když má špatnou náladou a nikdy se k němu neotočí zády. Není divu, že si tolik lidí čtyřnohé kamarády pořizuje. Mnozí z nich jsou navíc natolik roztomilí, že je těžké se od nich odtrhnout. Jaká psí plemena si zamilujete na první pohled?

O žádném pejskovi se nedá říct, že je ošklivý. Každý dokáže něčím zaujmout. Jde o subjektivní dojem podle toho, co člověk u psů preferuje. Někdo má rád malá plemena, jiný zase velká. Někomu se líbí pejsci s dlouhýma ušima, kratším nosem nebo dlouhou srstí.

Často si lidé také vybírají chlupáče podle toho, jak rychle jsou schopní se naučit různé povely. Velkou roli při výběru také hraje povaha. I když má každý člověk jiné preference, přesto lze vybrat plemena, která podle mnoha lidí vypadají velmi roztomile, a jen málokomu by v jejich přítomnosti nebylo příjemně.

Bígl

Bígl vypadá velmi roztomile, protože i v dospělosti si zachovává svoji štěněcí vizáž. Má dlouhé klimbající uši a velké hnědé oči, které z něj ve spojení s přátelskou a milou povahou dělají velmi roztomilého chlupáče. Stačí, když se na něj jednou podíváte a hned si jej budete chtít pohladit. Navíc je vždy připravený se zapojit do hry a zbožňuje procházky.

Labradorský retrívr

Většina psů ze své štěněcí roztomilosti vyroste, což u labradorů neplatí. Jejich vzhled se sice v dospělosti změní, ale stále vypadají velmi mile. Málokdo by si jej nechtěl pohladit. Má širokou lebku, mohutný hrudník a hebkou srst. Můžete se setkat s hnědými, černými i krémově žlutými labradory.

Když se na vás podívají, máte pocit, že vám rozumí, jejich pohled totiž mnohdy mluví za vše. Labradoři jsou navíc velmi chytří. Poměrně snadno se naučí i komplikovanější povely. Na novou rodinu si zvyknou rychle a většinou se na ní stávají citově závislí. Roztomilý je i zlatý retrívr, který se labradorskému v mnohém podobá.

Francouzský buldoček

Francouzský buldoček bývá častou volbou pro lidi, kteří žijí ve městech. Díky svému malému vzrůstu se hodí do bytu. Působí velmi roztomile, protože mají krátký čumák a velké netopýří uši. Velmi dobře vychází s dětmi i dalšími psy. Mají rádi procházky, ale větší sportovní výkony po nich nechtějte. Lidem, kterým se francouzský buldoček moc líbí, bude připadat roztomilý i anglický buldok či mops.

Samojed

Samojed vypadá jako plyšový medvídek. Málokdo se netouží zabořit do jeho husté a načechrané srsti. Samojedi bývají většinou celí bílí. Ve sněhu byste měli patrně problém je najít. Jde o přátelské a milé plemeno, se kterým v zimě rozhodně nezmrznete.  

Podobně rozkošný vám může připadat i pomeranian, který má také dlouhou srst. Velmi roztomile vypadá i jorkširský teriér, bernský salašnický pes, australský ovčák nebo kokršpaněl. Dále čtěte: V létě svému chlupáči věnujte větší péči, jinak mu hrozí zdravotní potíže

Zdroj: goodhousekeeping.com, petfinder.com, thesprucepets.com.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Paris Hilton se bude za pár dní vdávat. Svatební hostina bude na dědečkově panství

Styl

Mnoho lidí si stále neumí umýt ruce. Přitom na správném postupu teď záleží více než kdy jindy

Tech

Jak na instalaci Windows 11 na nepodporovaných PC. Krok za krokem

Zavřít reklamu