Zvláštnosti chování psů a koček: Proč se pes směje a kočka se o vás tře

 Mazlíčci 
11. července 2021 17:25 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
Vše, co váš pes nebo kočka dělá, má nějaký důvod Pixabay
Porozumět našim mazlíčkům může vypadat jako těžký oříšek. Někdy má však jejich chování zcela jednoduché vysvětlení.

Kdyby uměla zvířata mluvit lidskou řečí, zřejmě bychom se někdy divili, asi by to pro spoustu chovatelů bylo vítané, protože by svým mazlíčkům konečně porozuměli. Nezbývá však nic jiného, než si jejich chování vyložit podle postavení těla, chůze, očí nebo určitých projevů. Víte například, proč psi tahají za vodítko nebo vás kočky doprovázejí na záchod? Vysvětlíme vám to.

Tahání vodítka

Při procházkách v parku občas nepoznáte, zda venčí majitel svého psa, nebo je to přesně naopak. Neznamená to však, že by tímto pes demonstroval svou dominanci. Ve skutečnosti vás pes při venčení táhne zkrátka proto, že má hodně síly a energie, a tak zkouší, kam až ho necháte jít. Je proto dobré jej naučit, aby chodil vedle vaší nohy a vaší rychlostí. Někdy však za takovým chováním může být nepohodlný obojek. Zkuste tedy najít takový, který mu bude vyhovovat lépe.

Umí se pes smát?

Také jste si někdy všimli, jako by se někteří psi v jednu chvíli usmívali? Není to proto, že by se ve skutečnosti opravdu něčemu smál, ale dělá jen grimasu, kterou odkoukal od svého páníčka. Moc dobře ví, že když se „usměje“ a člověk si toho všimne, usměje se taky a například ho pohladí. A proto to také bude zkoušet co nejčastěji.

Věčný spáč

Některá plemena vypadají, jako by měla spavou nemoc. Pravda je taková, že pes v průměru prospí až 14-18 hodin denně. Navíc jeho spací pozice vám o něm mohou ledacos zajímavého prozradit. Více jsme psali zde.  Během noci jsou chlupáči často bdělí nebo spí opravdu jenom lehounkým spánkem. Proč? Protože vás chrání, což je pro ně velice důležité a jakékoliv šustnutí je probere.

Proč se kočky otírají 

Nejenom psi, ale také kočky mají své způsoby chování. Například určitě jste si všimli, že se často o všechno otírají. Nedělají to proto, že by se chtěly poškrábat, ale tímto způsobem si značkují své teritorium. Kočky mají totiž pachové žlázky umístěné na hlavě, u vousků, v okolí tlamičky. A pokud ji hladíte a ona se vám tře hlavou o ruku, vlastně si tím značkuje svůj majetek.

Doprovázení na záchod

Leze vám někdy na nervy, že vás vaše kočka doprovází opravdu všude včetně toalety?Kočky mají totiž tendenci silně si oblíbit jednoho člena rodiny a pak se mu velmi rády doslova lepí na paty. Navíc jsou velmi zvědavé, takže se nedivte, že kamkoliv se pohnete, kočka vás velmi ráda následuje. Třeba i na záchod.

Zdroj info: www.puppyleaks.com , www.catonsvillecatclinic.com.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hvězda Modré laguny odhalila, že byla sexuálně napadena hollywoodským manažerem. Přes třicet let se o tom...

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Dům a zahrada

11 tipů, jak vybrat nejlepší sekačku na trávu