Teplo za několik minut? Vyrobte si nahřívací polštářek

Polštářek potěší i jako dárek
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Ostatní 
04. prosince 2017 18:14 / Internet
  0   0
Chcete se po návratu do promrzlého bytu co nejrychleji zahřát? Tento požadavek dokonale splní nahřívací polštářek, který stačí dát na pár minut do mikrovlnky a teplo je na světě. Nepotěší pouze zmrzlé tělo, ale i mysl, a to díky levandulové vůni.

Při výrobě nahřívacího polštářku si můžete vybrat z několika druhů náplně. Mezi nejlépe dostupnou a cenově přijatelnou se považuje nevařená rýže. Pro děti se doporučuje náplň z lněného semínka, protože uvnitř netlačí a bez problémů se na něm dá spát. Pohankové slupky však vítězí na celé čáře, a to díky mikromasážním schopnostem a výhodě přizpůsobit se jakémukoli tvaru.

Do náplně se dá přidávat i sušená bylinka, aby se polštář po zahřátí příjemně rozvoněl. Nejčastěji se používá levandule, heřmánek, rozmarýn či máta. Polštář se dá ušít ze starého povlaku na polštář nebo i z prostěradla. Důležité je, aby byla látka měkká a pevná. Tvar si můžete zvolit dle libosti, nejčastěji se však používá klasický obdélníkový tvar.

Nyní ušitý povlak naplňte výplní spolu s bylinkami. Mějte na paměti, že polštářek není vhodné příliš napěchovat, byl by totiž moc tvrdý a nedal by se tvarovat. Po naplnění polštář zašijte a uprostřed ještě prošijte, aby vznikly dvě oddělené části. Takto vytvarovaný polštářek bude lépe přiléhat a držet například za krkem. Jak se i jinak zahřát, jsme psali zde.

Výrobek lze nahřát více způsoby. Nejrychlejší je to v mikrovlnné troubě, kde se můžete těšit teplem už zhruba po dvou minutách. Takto nahřátý polštářek pak udrží teplotu zhruba půl hodiny. Nahřát polštářky lze i na roštu v klasické troubě, jen je dobré podložit ho pečicím papírem. Úplně nejjednodušší způsob, ovšem z hlediska tepla méně efektivní, pak je nahřát polštářek přímo na topení.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nechce se vám k moři, ale bez vody si léto nedovedete představit? Máme pro vás netradiční tip

Věda & Vesmír

Průměrná délka života člověka roste. Vědci ale přicházejí se zjištěním, které bude pro mnohé...

Bydlení

Jedlá soda nemusí být vždy dobrý pomocník. Na tyto předměty ji rozhodně nepoužívejte

Zavřít reklamu