Pikniky se stávají oblíbenou společenskou událostí. Jaké vybavení by nám nemělo chybět?

Pikniky se stávají znovu oblíbenou společenskou událostí
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Ostatní 
20. dubna 2019 17:59 / Depositphotos
  0   0
Krásné teplé počasí doslova vybízí k dlouhým procházkám v přírodě. Bez svačinky to ale nejde. A co si tak udělat piknik? Nezapomeňte si k němu pořídit ten správný koš.

Pikniky se staly velmi oblíbené hlavně v 19. století. Dnes ale opět zažívají boom. Nicméně je k nim třeba mít jedno: správný piknikový koš. A ten nebývá standardním vybavením každé domácnosti.   

Pro dva nebo více lidí?

Než vyrazíte na nákup, musíte si ujasnit, pro kolik lidí budete piknik obvykle pořádat. K dostání jsou totiž koše pro 2, 4, ale i 6 osob. V tomto případě ani nejde o to, kolik jídla se do něj vejde, ale o to, že velká část košů už bývá vybavena potřebným servisem. Obsahují talíře, hrníčky a příbory, tak je nutné, aby i jejich počet odpovídal. 

Proutěný koš je klasika 

Kromě velikosti koše si také můžete vybrat materiál, z něhož bude vyroben. Nestárnoucí a oblíbená klasika jsou proutěné a ratanové koše. Není divu. Je to ta nejoblíbenější a nejstarší varianta. Pro tyhle koše platí, že je seženete jak ve vybavené, tak v nevybavené podobě. Mívají kulatý, oválný i hranatý tvar a co se zavírání týče, můžete narazit na kufrové otevírání i typické dvoukřídlé víko. Tyhle typy mívají navíc barevnou podšívku či pevné ucho, aby ustálo váhu obsahu. Pokud plánujete nést koš dlouho, zvažte ucho kožené.

Jídlo na zádech

Další a dost možná pro někoho pohodlnější variantou je piknikový batoh. Sice není tak půvabný, ale je velmi praktický. Jeho nespornou výhodou je rozložení váhy na zádech, takže s jídlem ujdete i delší úsek. Navíc i tyto typy batohů se prodávají již s potřebným vybavením. Stejně tak mívají oddělené kapsy na nádobí a potraviny, a to včetně termoizolační vložky. Asi jedinou nevýhodou je, že batohy jsou maximálně pro čtyři osoby.

Přenosný gril

A pokud jste milovníky grilování, pak výrobci piknikových pomůcek mysleli i na tuto oblíbenou činnost. Můžete si pořídit grilovací piknikový koš. Vyrábí se nejčastěji z ratanu a kromě běžného vybavení obsahuje hlavně přenosný gril a také grilovací pomůcky jako jsou jehly, kleště, lopatka na obracení a spousta dalších vymožeností usnadňujících grilování. Jeho sezona totiž právě začíná a dost možná zvažujete, že si na doma či zahradu pořídíte nový gril. Jak si vybrat ten nejlepší pro vás, jsme psali zde.

Šárka Sokolská | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Opravdový poklad mezi ostrovy. Na návštěvu bez povolení ale zapomeňte

Věda & Vesmír

Starobylé mayské město mělo překvapivě efektivní systém filtrace vody, který se používá dodnes

Bydlení

Dřevo je stále v módě, obložte jím svůj dům. Bude hned vypadat lépe

Zavřít reklamu