Uskladněte vánoční cukroví správně, aby vydrželo chutné a čerstvé až do Vánoc

 Ostatní 
08. prosince 2020 11:05 / Eva Vogelová
  0
📷
8 fotografií v galerii
Každý druh cukroví potřebuje trochu odlišné skladování Pixabay
Plánujete péct cukroví už na začátku prosince, abyste se s ním nemuseli zdržovat těsně před Vánocemi? Uspoříte si tím trochu času, ale má to jeden háček. Cukroví samo o sobě do vánočních svátků nevydrží čerstvé. Můžete to změnit tím, že ho správně uskladníte.

Cukroví může díky vhodnému uskladnění vydržet čerstvé poměrně dlouhou dobu. Každý druh potřebuje trochu jiné podmínky pro uchovávání. Pokud některé z nich uložíte dohromady, může to dopadnout špatně.  

Pravidla skladování cukroví

Obecně platí, že se cukroví ukládá na chladné, suché a tmavé místo. Některé druhy cukroví však potřebují spíše vlhkost. Neměli byste je dávat do místnosti, ve které teplota přesahuje sedm stupňů Celsia. Uložte cukroví do sklepa, spíže nebo komory.

K dlouhodobému uskladnění nevyužívejte balkon. Venkovní teploty se mohou poměrně rychle měnit, což cukroví rozhodně neprospěje. Měli byste si dávat pozor na to, s jakými dalšími potravinami ho ukládáte. Cukroví by mohlo přejmout výrazné okolní pachy, které by mohly požitek z jezení cukrovinek zcela zkazit.  

Jak uchovávat jednotlivé druhy cukroví?

Čerstvost cukroví zajistíte nejlépe tak, že budete reagovat na potřeby každého druhu. Všechny byste totiž neměli uchovávat stejně a společně.

Slepované cukroví

Slepované a plněné cukroví uschovejte v papírové krabici. Na její dno dejte ubrousky a cukroví položte na ně. Krabici umístěte do chladné a temné místnosti. Pokud cukroví chcete skladovat v lednici, dejte ho do plastové krabičky, kterou vystelte alobalem. Nedávejte k sobě různé druhy slepovaného cukroví s výraznější vůní, ale jednotlivě je rozdělte do krabiček.

Perníčky

Pokud chcete, aby vám perníčky vydržely měkké až do Vánoc, sežeňte si pro ně keramickou nádobu. Dno, víko i všechny její strany vystelte alobalem. Následně do ní perníčky naskládejte po vrstvách. Každou z nich můžete postříkat rumem.

Cukroví bez náplně

Cukrovím bez náplně máme na mysli zejména oblíbené vanilkové rohlíčky, linecké nebo pracny. Uskladněte je v plastových či plechových krabicích. Bránit se nemusíte ani papírové. Na dno položte ubrousky, kterým následně můžete přikrýt i samotné cukroví. V teple se jim dařit nebude, takže je odneste do chladné místnosti.

Kokosky a pusinky

Pro sladké a nadýchané cukroví musíte zvolit zcela odlišný způsob uskladnění než u těch předchozích. Pusinky nesnášejí vlhkost, v lednici se jim rozhodně dobře dařit nebude. Nedávejte je do žádných krabiček, ale papírových sáčků. Kromě cukroví k Vánocům neodmyslitelně patří i vánoční hvězda. Pokud nechcete, aby vám brzy opadala, dodržujte několik zásad.

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Díky mimořádně vysokému množství hořčíku dokáží koupele v epsomské soli ulevit od depresí, bolesti a...

Tech

Škoda Scala: Praktická stylovka