Komfortní spánek 21. století

Možná se v takové posteli dá kompletně bydlet, co myslíte?
 Ostatní 
05. října 2014 23:40 / Deslee Clama
  0   0
Jsme vystresovaní, uhonění, přesezení. To je bohužel nedobrá zpráva o stavu většiny populace ve vyspělých státech. Kvalita spánku je tedy nesmírně důležitá, protože hodiny na lůžku by nás měly dokonale připravit na další náročný den.

Axel Enthoven, designér Centra pro inovaci a design belgické společnosti Deslee Clama, přichází proto s návrhem dokonalé „organické“ postele. Modulově připomíná trošku dětský kočárek, protože nad polštáří má „boudičku“. To dává spáči pocit bezpečí a intimity.

Celá konstrukce je potažena měkce působící látkou s pleteninovou strukturou která pohlcuje zvuky okolí. Nenápadně skryté zipy umožňují tento potah sundat a vyprat, nebo vyměnit za jinak barevný. Materiál na matracové části využívá nanotechnologie a díky tomu v něm nežijí baktere ani roztoči, lotosový efekt potahového materiálu zabraňuje prosáknutí tekutin do vnitřku matrace.

Nejfantastičtější představy o tom, co nám vylepší spánek i pobyt v posteli, když si chceme jen dobře oddychout, přinášejí zabudované technologie. Vedle hlavy najdeme velmi nenápadné a jednoduché dálkové ovládání nejen na polohování matrace pod nohama a pod hlavou, ale také na zapnutí a vypnutí televize či internetu na obrazovce umístěné přímo na posteli v nohách.

Promyšlené je osvětlení i ozvučení. Žádné žárovky ani reproduktory nevidíte, přitom si můžete dopřát relaxaci s pomocí tlumeného světla střídajícího barvy ze světelné rampy umístěné na vnitřní straně boudičky. Vyhřívané lůžko je vybavené senzory snímajícími pohyby ležícího člověka. Jakmile se v noci zvedneme, rozsvítí se tlumené světlo, které umožní bezpečnou cestu na toaletu nebo k lednici. Ráno se vyhřívání postele automaticky vypne. Z reproduktorů se může linout relaxační hudba, přičemž máme pro svou ukolébavku zajištěn dokonalý stereo efekt.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Vsaďte letos na jistotu. Navštivte ostrovy v Jaderském moři, kde ještě vládne klid a pohoda

Věda & Vesmír

Průzkumníci objevili vrak slavného torpédoborce z druhé světové války

Bydlení

Tipy, jak využít přebytečná plata a krabičky od vajec

Zavřít reklamu